Respawn.pl

zonic nie wystąpi na Gamers8

Autor: Krzysztof Sarna

Gamers8 nadciąga wielkimi krokami. W końcu już jutro rozpocznie się wydarzenie w Arabii Saudyjskiej z łączną pulą nagród w wysokości miliona dolarów. Na dzień przed startem turnieju oficjalnie dowiedzieliśmy się, że za zawodnikami Teamu Vitality nie stanie Danny “zonic” Sørensen.

zonic nie pojawi się na Gamers8

Ogólnie pojętej już legendy Counter-Strike’a zabraknie na Gamers8. Przyczyną jest osobiste wydarzenie Duńczyka, jak poinformowała zresztą sama organizacja. “Pszczoły” w pierwszym meczu spotkają się z MIBR. Konfrontacja ta będzie mieć miejsce jutro, 16 sierpnia. Pierwsze akcje na serwerze mają się rozgrywać chwilę po godzinie 16:30.

Vitality jest jednym z faworytów do końcowego zwycięstwa. Organizacja znad Sekwany zajmuje aktualnie drugie miejsce w światowym rankingu HLTV. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że jest to w bieżącym roku jedna z najbardziej utytułowanych i konsekwentnych formacji. Przemawia za tym mistrzostwo IEM Katowice 2023 oraz BLAST.tv Majora w Paryżu, a także wicemistrzostwo BLAST Premier Spring Final.

zonica zastąpi Mathieu “MaT” Leber, który jest analitykiem Teamu Vitality. Jednakże absencja tak doświadczonego szkoleniowca, jak zonic może stanąć na przeszkodzie w dążeniu po trofeum. Warto dodać do tego wszystkiego jeszcze fakt, że do Rijadu nie dotarł jeszcze lider kolektywu, Dan “apEX” Madesclaire po napotkaniu problemów z podróżowaniem. Będzie to zatem ciekawy sprawdzian przede wszystkim dla samych zawodników. 

Przypomnijmy, że Gamers8 wystartuje już jutro, a więc 16 sierpnia i potrwa do 20 sierpnia. W turnieju walczyć będzie szesnaście ekip. Dla najlepszej z nich przygotowano czek na czterysta tysięcy dolarów. Sam format turnieju jest interesujący, ponieważ już od samego początku ekipy będą mieć do czynienia z pojedynczą drabinką eliminacji. Oznacza to, że już po pierwszej serii spotkań do domu będzie musiało wracać osiem zespołów.