Respawn.pl

Zotac Gaming prezentuje GTX 1650 o niskim poborze energii!

Autor: Marcin Skrętkowicz
Zotac

ZOTAC Technology ogłasza premierę swojej najnowszej karty graficznej – ZOTAC GeForce GTX 1650 OC. Powiększa ona rodzinę ZOTAC GAMING o kolejną kartę z serii 16.

ZOTAC GAMING GeForce® GTX 1650 OC bazuje na architekturze NVIDIA Turing™. Karta została wyposażone w 4GB GDDR5 pamięci oraz jest fabrycznie podkręcona. Dodatkowo charakteryzuje się bardzo niskimi wymaganiami poboru energii, a także umożliwia podłączenia nawet trzech monitorów poprzez złącze HDMI 2.0b, DisplayPort 1.4 i Dual Link DVI-D. Nowa karta od ZOTAC gwarantuje dwa razy lepsze osiągi niż GeForce GTX 950 i jest o 70% szybsza od GTX 1050 podczas gry w najnowsze tytuły.

Kompaktowa i prosta w instalacji

Konstrukcja ZOTAC GAMING GeForce GTX 1650 OC pozwala zmieścić kartę w 99% systemów komputerowych. Urządzenie ma tylko 151 mm długości. Karta zasilana jest przez złącze PCIe na płycie głównej co oznacza, że nie potrzebuje żadnych dodatkowych źródeł mocy. Mniejsza liczba kabli to mniejszy bałagan w obudowie komputera. Tym samym ZOTAC GAMING GeForce® GTX 1650 OC gwarantuje bardzo prosty montaż.

Zoptymalizowane chłodzenie

Karta wyposażona jest w 90 mm wentylator, największy jaki inżynierowie z ZOTAC mogli zamontować zachowując jednocześnie kompaktowy rozmiar urządzenia. Ażurowe skrzydła wentylatorów załamują przepływ powietrza rozbijając je na bardziej skoncentrowane strumienie. Zapewnia to optymalny przepływ i cichą pracę wentylatora, zwiększając przy tym wydajność chłodzenia. Radiator słonecznikowy został zaprojektowany tak, aby umożliwić równomierne odprowadzanie ciepła z procesora karty graficznej. Ciepło przekazywane jest z punktu centralnego na krawędzie, co przekłada się na wydajne chłodzenie całego układu.

Łatwość podkręcania

Aby osiągnąć jeszcze lepszą wydajność karty graficznej od ZOTAC wystarczy pobrać oprogramowanie FireStorm. Później już tylko kilka kliknięć i można zmienić częstotliwości pracy GPU, prędkość pamięci, regulować pracę wentylatora oraz wybrać profil jego działania, a także sprawdzić ważne statystyki i dostosować wiele innych opcji.