Respawn.pl

Zwycięzca Majora obejmuje stery nad 1WIN! Znamy skład rosyjskiej formacji

Autor: Marcin Kapusta

Kirill “Boombl4” Mikhailov wrócił do profesjonalnej rywalizacji w barwach 1WIN. Oprócz zwycięzcy Majora, do kolektywu dołączyli byli członkowie Teamu Entropiq!

Pięć dni temu (tj. 10 lutego) rozpoczęła się rewolucja kadrowa w szeregach 1WIN. Swoje posady utracili Aleksandr “glowiing” Matsiyevich i Egor “flamie” Vasilyev, natomiast w międzyczasie kontrakt z rosyjską organizacją podpisał Igor “Forester” Bezotecheskiy. Dziś pozostałe dwa wakaty wypełnili Kirill “Boombl4” Mikhailov oraz Aleksey “NickelBack” Trofimov. Ponadto stanowisko głównego trenera sekcji CS:GO objął 35-letni weteran, Dmitrij “hooch” Bogdanov. Oficjalne ogłoszenie zawodników poprzedziły raporty znanego insidera sceny CIS, Alexeya “OverDrive’a” Birukova.

Boombl4 zyskał sławę na światowej arenie za sprawą trzyrocznego epizodu w Natus Vincere, który owocny był w spektakularne osiągnięcia. Z pewnością do najważniejszych należy zwyciężenie sztokholmskiego Majora, wicemistrzostwo antwerpskiego Majora oraz triumf w trzecim cyklu Intel Grand Slam. Niemniej pod koniec maja ubiegłego roku został niespodziewanie odsunięty od wyjściowego składu. Ukraiński klub wyjaśnił, że powody tej decyzji nie były związane stricte z grą, a z dużym ryzykiem utraty reputacji przez organizację. Od czasu rozstania z Natus Vincere Boombl4 przebywał na okresie wolnej agentury.

NickelBack jeszcze do niedawna występował w Teamie Entropiq. Czas spędzony pod banderą czeskiej formacji był z pewnością najlepszy w jego karierze, wszak zdołał m.in. wygrać kilka internetowych turniejów, dotrzeć do półfinałów V4 Future Sprots Festival Budapest 2021, a także wystąpić na sztokholmskim Majorze. Warto wspomnieć, że 25-latek w Teamie Entropiq współpracował z Dmitrijem “hoochem” Bogdanovem, który był jego szkoleniowcem. Teraz ponownie skrzyżują swoje esportowe ścieżki.

Obecny skład 1WIN wygląda następująco:

  • Russia Kirill “Boombl4” Mikhailov
  • Russia Aleksey “NickelBack” Trofimov
  • Russia Denis “deko” Zhukov
  • Russia Igor “Forester” Bezotecheskiy
  • Russia Aleksandr “TRAVIS” Timkiv
  • Russia Dmitrij “hooch” Bogdanov (trener)