Respawn.pl

Zwykły skin do CS:GO podrożał prawie 35 razy – dlaczego?

Autor: Maks Bartosik
Aug Storm CS:GO

Jeden skin w CS:GO, który na co dzień kosztował 5 groszy, podrożał w jeden dzień niemal 35-krotnie. Dlaczego tak się stało?

W CS:GO mamy wiele skinów, które zbyt dużo nie kosztują. Praktycznie każdy gracz po którymś z meczów wydropił skina wartego jednego centa i zastanawiał się, co z nim zrobić. Jednym z takich jest AUG Storm w stanie przetestowany w boju, który od momentu pojawienia się w grze kosztował praktycznie grosze. Ostatnio jednak doszło do sytuacji, w wyniku której ten skin podrożał prawie 35-krotnie.

A to wszystko za sprawą małego trendu na cs’owym tiktoku, w którym kilku użytkowników pokazywało, że ten skin jest zbugowany i można go sprzedawać o wiele drożej. Widzowie od razu podłapali tą zarzutkę i zaczęli masowo skupować skina, myśląc że uda im się łatwo zarobić. Efekt był prosty – najtańsze skiny zaczęły znikać z rynku i jego cena ciągle rosła, aż w końcu doszło do takiej sytuacji, gdy prawie cztery tysiące graczy kupiło go za 2.40zł – o 2.35 więcej niż ten skin do CS:GO kosztował normalnie.

obraz 2023 02 16 221553002

Oczywiście taki stan rzeczy trwał bardzo krótko, bo już po kilku godzinach gracze zorientowali się, że zostali wkręceni. Jednak ten kto wpadł na ten pomysł z pewnością wcześniej się przygotował i zainwestował niemałą kwotę w AUG Storm, dzięki czemu zarobił całkiem niezłą sumę.

Wspomnianego tiktoka możecie obejrzeć tutaj.