Respawn.pl

ZywOo okrzyknięty MVP BLAST Premier World Final

Autor: Krzysztof Sarna
ZywOo

Za nami ostatni wielki turniej Counter-Strike’a w 2023 roku. Przez ostatnich kilka dni byliśmy świadkami BLAST Premier World Final. W rezultacie, w wielkim finale najlepszy okazał się Team Vitality. Tak więc pora przyjrzeć się jeszcze najlepszemu zawodnikowi turnieju rozgrywanego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Tym okazał się Mathieu “ZywOo” Herbaut.

ZywOo z tytułem MVP BLAST Premier World Final

W wielkim finale turnieju, który odbył się w Abu Zabi Vitality pokonało FaZe Clan 2:0. Podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego mieli swoją szansę na mapie numer dwa, jednak po wygranej rundzie pistoletowej i chwilę po niej przegranej odsłonie organizacja zza oceanu miała coraz ciężej, finalnie będąc bezradną. Stosunek zabójstw do śmierci Francuza w ostatecznej potyczce wyniósł 38-19. 

Inne statystyki ZywOo są równie onieśmielające, o ile nie jeszcze bardziej. Jego rating za cały turniej to 1.41. Łącznie wraz ze swoimi kolegami rozegrał osiem map. Tylko na jednej uzyskał rating 1.00, podczas gdy siedem pozostałych to współczynniki wynoszące minimum 1.24. Najlepiej Francuz spisał się na Nuke’u w finale przeciwko FaZe, kiedy to jego statystyki wyniosły 21-10, a rating 1.79!

W wyścigu o to miano reprezentant Teamu Vitality nie miał sobie równych. Główną rolę odegrała dyspozycja 23-latka w meczu finałowym.

Dla gracza znad Sekwany jest to już drugie tego typu wyróżnienie w CS2. W 2023 roku wraz z tym tytułem MVP zawodnik znad Sekwany sięgnął po pięć nagród MVP. W jego karierze to natomiast 18. medal za bycie najbardziej wartościowym graczem.

Bez wątpienia 2023 rok indywidualnie należał właśnie do Francuza. Już niebawem czekać nas będzie coroczny plebiscyt redakcji HLTV, która przedstawi najlepszą dwudziestkę graczy 2023 roku. Wydaje się, że największe szanse na zwycięstwo ma Herbaut. 

Polską transmisję światowych finałów BLAST Premier realizował zespół GX Studio (Fantasyexpo) i wraz partnerami – logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki zapraszali na dużą dawkę emocji związanych z najlepszym Counter-Strike 2 na świecie. Transmisję w języku polskim można było oglądać na kanale Twitch – Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Natomiast relacje i najnowsze wyniki z BLAST Premier World Final można znaleźć w naszej specjalnej zakładce.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!