Respawn.pl

00NATION kompletuje; FASHR i VLDN nowymi nabytkami

Autor: Krzysztof Sarna
00NATION

Ostatni tydzień na scenie Counter-Strike’a 2 przepełniony jest informacji dotyczących kompletowania drużyn i nowych zawodników. Sezon startuje już lada moment, bo 8 stycznia. Niemniej jednak nadal formacje dzielą się ze społecznością swoimi zestawieniami. 00NATION 

00NATION w komplecie

Nowymi nabytkami organizacji stali się Dion “FASHR” Derksen oraz Vladan “VLDN” Radevic. Pierwszy z nich od 14 listopada ubiegłego roku siedział na ławce rezerwowych OG Esports. W wyjściowej piątce duńskiej organizacji był przez ponad cztery miesiące, ale okres ten nie był dla niego udany, bowiem nie udało się osiągnąć niczego konkretnego, a takie turnieje jak BLAST Premier Fall Groups czy IEM Cologne okazały się totalnym fiaskiem, zakończone odpowiednio na 10-12. miejscu czy 13-16. miejscu. Dużo sławy przyniósł mu okres gry we Fnatic, z którym dotarł do ćwierćfinału Majora IEM Rio 2022 oraz zajął 9-11. miejsce na BLAST.tv Majorze w Paryżu. Legitymuje się on także mistrzostwem Elisa Masterss Espoo 2022. 

CZYTAJ TAKŻE: TOP1 gracz rankingu CS z VAC Banem! GabeN zabrał głos i bierze się za cheaterów

Z kolei VLDN od 9 lipca 2023 roku pozostawał bezrobotny po tym, jak po niespełna dwóch latach rozstał się z iNation. Całkowicie bezczynny jednak nie był, bowiem w połowie grudnia pełnił rolę zmiennika Pawła “dychy” Dychy w ENCE, docierając w ostatecznym rozrachunku do półfinału mistrzostw CS Asia. Serbski gracz dotarł też do półfinału CCT West Europe Series #1 czy wraz z zawodnikami ze swojego kraju zajął 3. miejsce na mistrzostwach świata IESF.

Nowe twarze wiążą się ze zmianami, do jakich doszło po wypożyczeniu Nikolaja “niko” Kristensena do Sashi oraz przesunięciu na ławkę rezerwowych Tima “Suspa” Ångströma, który na początku grudnia 2023 roku zasilił Metizport.

Skład 00NATION prezentuje się następująco:

  • Florian “syrsoN” Rische
  • Jon “JDC” de Castro
  • Thomas “birdfromsky” Due-Frederiksen
  • Dion “FASHR” Derksen
  • Vladan “VLDN” Radevic
  • Faruk “pita” Pita – trener

Pierwsze z czterech tur otwartych kwalifikacji do turnieju RMR PGL Majora w Kopenhadze rozpoczną się 8 stycznia 2024 roku. W przypadku powodzenia drużyna dostanie się do zamkniętych eliminacji. Następnie w nich walczyć będzie o udział w turnieju RMR, który będzie już ostatnim i decydującym o być lub nie być na turnieju wspieranym przez Valve w Kopenhadze.