Respawn.pl

TOP1 gracz rankingu CS z VAC Banem!

Autor: Krzysztof Sarna
Counter-Strike 2, CS2

Nowy rok i udoskonalony VAC? To się dzieje! Counter-Strike 2 przeszedł kolejne czystki, a to za sprawą sporej fali VAC banów. Wśród zbanowanych pojawił się chociażby lider rankingu gier trybu Premier. Głos w sprawie zabrał profil na Twitterze – Gabe Followe.

Fala VAC Banów przewinęła się w CS2

Wraz z początkiem 2024 roku Valve zaczęło intensywnie działać. Pierwsza aktualizacja z dawką kolejnych poprawek błędów stała się faktem. Jednak to nie ona wydaje się najważniejsza, a oczyszczenie środowiska CS-a z kolejnych cheaterów. Sprawa wydaje się jeszcze bardziej interesująca, bowiem na temat kolejnych prac nad systemem Valve Anti Cheat doczytać się możemy kolejnych wieści. 

W pracach nad nowym systemem oszustw głównym tematem zainteresowania są podejrzane, przypadkowe trafienia. 

Twórcy Counter-Strike’a pracują nad nowym systemem zapobiegającym podejrzanym trafieniom. Najprawdopodobniej jest to nowa metoda, która zostanie uruchomiona w przypadku wykrycia złych aktorów. “Co zrobić w przypadku podejrzanych trafień. 0: Nic. 1: Pomiń kulę. 2: Pomiń kulę i rzuć ponownie nową kulę.” pisał za pośrednictwem swojego profilu na X (dawniej Twitter) jeszcze 19 grudnia 2023 roku Gabe Follower.

CZYTAJ TAKŻE: Sówek: Są jeszcze byli pracownicy, którym jesteśmy dłużni pieniądze

Dokładnie 4 stycznia dyrektor Valve Software podał dalej swojego wspomnianego Tweeta, dodając: – Wygląda na to, że pierwsze efekty tej aktualizacji poznamy już dzisiaj. Pierwsza zauważalna fala banów miała miejsce kilka godzin temu (i nadal trwa) – napisał content creator śledzący poczynania w świecie CS-a.

Ponadto oznajmił on, że “Top-1 gracz” świata został wykryty przez system VAC. Z pewnością cieszy fakt, że nawet i tacy gracze zostają wyłapani. Świadczy to o rzeczywiście o tym, że system został usprawniony. Z drugiej strony natomiast boli fakt, że dotychczas gracze, których można by uważać za naprawdę posiadających wielkie umiejętności, okazały się najzwyczajniej w świecie oszustami.