Respawn.pl

17-latek z awansem do głównego składu Sprout

Autor: Krzysztof Sarna

Przed rozpoczęciem się nowego sezonu w Counter-Strike’u doszło do zmiany w szeregach Sprout. Niemiecka organizacja powołała do głównego składu 17-letniego gracza z akademii, Emila “sL1m3” Stolza

17-letni zawodnik z akademii Sprout z angażem w głównym składzie

Przed nadchodzącym sezonem Sprout dokonało zmian w swoim wyjściowym składzie. Do głównej piątki zawitał Emil “sL1m3” Stolz, który do tej pory grał w akademii. W ostatnim okresie jednak przebywał w pierwszej piątce na okresie testowym po tym, jak Ihor “w0nderful” Zhdanov przeszedł do Natus Vincere. W trakcie testów sL1m3 wypracował rating 1.05, dzięki czemu organizacja z Niemiec dotarała do finału CCT East Europe Series 4, gdzie przegrała z Into the Breach 0:2. 17-latek zaliczył jednak kapitalny występ w przegranym meczu przeciwko G2 Esport 1:2 podczas CCT Online Finals 5, gdzie jego stosunek zabójstw do śmierci wyniósł 68-47, a rating 1.33. 

Stolz wypełni lukę po Olle “spooke” Grundströmie, który w Sprout występował od 10 lipca 2023 roku do ostatniego dnia minionego roku. 

Jesteśmy podekscytowani jego rozwojem i niesamowitym wpływem, jaki jest gotowy wywrzeć – poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych niemiecka organizacja. 

CZYTAJ TAKŻE: szejn zasila Copenhagen Wolves!

Na tym jednak nie koniec aktywności kadrowych Sprout, bowiem do składu po miesięcznym okresie wypożyczenia w Heroic powrócił Rasmus “Zyphon” Nordfoss. Rozegrał on dwa turnieje pod szyldem organizacji z Danii: BLAST Premier Fall Final oraz BLAST Premier World Final. Podczas jesiennych finałów zajął 5-6. miejsce, natomiast na światowych finałach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich uplasował się na 7-8. pozycji.

Tym samym Jan “cej0t” Dyl jest jedynym Polakiem w wyjściowym składzie niemieckiej organizacji pośród samych Duńczyków, bowiem trenerem również jest persona z tego kraju. 

Skład Sprout prezentuje się następująco:

  • Rasmus “raalz” Steensborg
  • Jan “cej0t” Dyl
  • Anton “Anlelele” Huynh
  • Rasmus “Zyphon” Nordfoss
  • Emil “sL1m3” Stolz
  • Danny “BERRY” Krüger

Na ten moment pewne jest, że organizacja wywodząca się zza naszej zachodniej granicy wystąpi w 47. sezonie ESL Challenger League, który wystartuje 6 lutego i potrwa do 2 czerwca. Podopieczni trenera Krügera zajmują aktualnie 47. miejsce w światowym rankingu HLTV.