Respawn.pl

9INE już dzisiaj może zapewnić sobie awans na IEM Sydney!

Autor: Michał Maćkowski
hades, 9INE

Już dzisiaj możemy mieć polską drużynę na turnieju w Australii. 9INE po wczorajszej dobrej grze, jest krok od awansu na IEM Sydney.

9INE walczy o awans na IEM Sydney

Wczoraj rozpoczęły się zamknięte kwalifikacje do kolejnego dużego turnieju ze stajni ESL. Mowa dokładnie o IEM Sydney, gdzie w eliminacjach łącznie mogliśmy oglądać jeden polski zespół oraz trzech Polaków w międzynarodowych formacjach. Po pierwszym dniu nic się nie zmieniło i wciąż wszyscy zawodnicy znad Wisły walczą o wyjazd do Australii.

Najbliżej gry na IEM Sydney są aktualnie gracze 9INE oraz podopieczni Jakuba “kubena” Gurczyńskiego. Już dzisiaj w finale górnej drabinki to właśnie te dwie ekipy zmierzą się miedzy sobą o pierwsze z dwóch miejsc na turnieju w Australii. Wygrany może już załatwiać bilety, natomiast przegrany spadnie do dolnej drabinki i w meczu ostatniej szansy powalczy o ostatnie miejsce na turnieju.

W grze o Australię wciąż inni Polacy

W dolnej drabince o bilety na IEM Sydney walczy jeszcze dwóch naszych rodaków. Maciej “F1KU” Miklas z OG po porażce z BetBoom, spadł do dolnej drabinki, gdzie wyeliminował szwedzkie knasigT. Dzisiaj o pozostanie w rozgrywkach powalczy z Ninjas in Pyjamas, które wczoraj zrzuciło 9INE.

W drugiej części dolnej drabinki znajduje się Victory Zigzag z Dominikiem ‘Gruby” Świderskim w składzie. Zespół Polaka na start kwalifikacji przegrał z 9INE, ale w dolnej drabince niespodziewanie wyeliminował rosyjskiej 1WIN. Dzisiaj międzynarodowa formacja będzie miała okazję ponownie wyeliminować Rosjanów, jednak teraz z BetBoom.

Harmonogram spotkań na dziś

  • Ninjas in Pyjamas vs OG – 15:30 (BO3, transmisja)
  • BetBoom vs Victory Zigzag  – 15:30 (BO3, transmisja)
  • Apeks vs 9INE – 20:00 (BO3, transmisja)
  • Zwycięzcy spotkań Ninjas in Pyjamas/OG vs BetBoom/Victory Zigzag – 20:00 (BO3, transmisja)