Respawn.pl

9INE na wylocie z TOP30 rankingu HLTV

Autor: Krzysztof Sarna
Goofy mynio 9INE

Kolejny tydzień to i kolejna aktualizacja światowego rankingu HLTV. W niej nie brakuje przede wszystkim zmian na polskiej scenie, chociaż to kilku przetasowań w ścisłej elicie doszło. Faktem natomiast jest, że 9INE jest bliskie wylotu z grona najlepszych trzydziestu formacji globu.

9INE niebawem wypadnie z TOP30?

Przyjrzyjmy się na sam początek najlepszej dziesiątce zespołów świata. Do zmiany doszło na pozycji numer pięć, na którą zawitało Complexity Gaming, wyprzedzając zarazem G2 Esports, do którego zawitał Wiktor “TaZ” Wojtas. Na tym jednak nie koniec, ponieważ do elitarnej dziesiątki powróciło Virtus.pro, awansując zarazem o dwie lokaty. Spore podłoże ma z pewnością fakt zajęcia przez “Niedźwiedzie” 2. miejsca w BetBoom Dacha 2023. Względem ubiegłego poniedziałku w TOP10 nie ma Cloud9.

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. FaZe Clan
 2. Team Vitality
 3. MOUZ 
 4. ENCE
 5. Complexity Gaming (+1)
 6. G2 Esports (-1)
 7. Monte 
 8. Natus Vincere
 9. FURIA
 10. Virtus.pro (+2)

CZYTAJ TAKŻE: 9z w komplecie. Organizacja pozyskała snajpera z Movistar Riders

Coraz ciekawiej dzieje się nad Wisłą, gdzie 9INE spadło o dwa usytuowania, na 29. Krzysztof “Goofy” Górski i spółka posiadają 52 punkty – to tyle samo co będące na 30. lokacji 9z. Następnie na równej, 50. posadzie plasuje się Anonymo Esports, które spadło o jedną. O jedną natomiast awansował PGE Turów Zgorzelec, który oceniany aktualnie jest na 79. siłę świata. W pierwszej serce globu meldują się jeszcze trzy formacie z Polski: ThunderFlash, PALOMA oraz Permitta, które spadły odpowiednio o 4 i 6 miejsc, a także awansowały o 2. 

Z TOP100 wypadło z kolei Illuminar Gaming, które spadło o jedenaście miejsc (110.). LODIS podskoczyło i zbliża się do grona TOP130. Zestawienie polskich drużyn w rankingu HLTV rozwinęło się o dziesiątą drużynę. Zadebiutowały na 142. lokacie TUSTE CHOPAKI. Na 156. miejsce awansowały zawodniczki NAVI Javelins, które w miniony weekend zdobyły wicemistrzostwo 4. sezonu ESL Impact League. 

Najlepsza dziesiątka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 29. 9INE (-2)
 • 50. Anonymo Esports (-1)
 • 79. PGE Turów Zgorzelec (+1)
 • 81. ThunderFlash (-4)
 • 85. PALOMA (-6)
 • 96. Permitta (+2)
 • 110. Illuminar Gaming (-11)
 • 133. LODIS (+4)
 • 142. TUSTE CHOPAKI (Pojawienie się w rankingu)
 • 156. NAVI Javelins (+14)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejscem już za tydzień w poniedziałek, 18 grudnia.