Respawn.pl

9INE o krok od awansu na RMR, Honoris i PGE Turów bliskie odpadnięcia!

Autor: Maks Bartosik

Za nami pierwszy dzień zamkniętych kwalifikacji do turnieju RMR. O awans do ostatniego etapu walki o majora przystąpiło aż 29 Polaków. Jak im poszło?

W zamkniętych kwalifikacjach do RMR mieliśmy aż pięć polskich formacji – 9INE, Illuminar, Honoris, PGE Turów Zgorzelec i Anonymo. Oprócz nich, udział brały także OG z F1ku w składzie, Into The Breach z Rallenem, Monte z Krasnalem i GamerLegion z Siuhym.

9INE (2:0)

Najlepsza polska drużyna nie zawiodła. Hades i spółka kwalifikacje rozpoczęli od meczu z francuskim Mixfits. Polacy nie mieli większych problemów w starciu z ekipą Kyojina i wygrali 16:8. W drugim spotkaniu polski skład trafił na tureckie Eternal Fire. Po szalonym meczu lepsi okazali się Polacy, którzy wygrali 25:22 i z bilansem 2:0 zakończyli pierwszy dzień zmagań w zamkniętych kwalifikacjach.

Into The Breach (2:0)

Rallen i spółka tak samo jak 9INE mogą być zadowoleni po pierwszym dniu. Into The Breach najpierw pokonali ukraińską IKLA 16:9, a następnie ograli brytyjskie Viperio wynikiem 16:12.

GamerLegion (2:0)

Ekipa dowodzona przez Siuhego zaczęła zmagania w kwalifikacjach od meczu z Anonymo, które pokonali 16:14. W drugim meczu również trafili na Polaków, jednak tym razem tych z Illuminar. Ich też udało się ograć i GamerLegion razem z 9INE i ITB mają bilans 2:0.

Illuminar (1:1)

Illuminar kwalifikacje zaczęło od ciężkiej przeprawy z szwedzkim EYEBALLERS. Polacy zdołali wyszarpać Flushy i spółce zwycięstwo, ogrywając ich 16:14. W drugim meczu już tak łatwo nie było, bowiem IHG mierzyło się z GamerLegion. W tym spotkaniu lepsi okazał się Siuhy wraz z GL, którzy wygrali 16:11.

Anonymo (1:1)

Odwrotnie ułożyły się spotkania Anonymo. Formacja Szpera najpierw mierzyła z GamerLegion i była bliska sprawienia niespodzianki, jednak ostatecznie to europejski skład wygrał 16:14. W drugim meczu z EYEBALLERS Anonymo poradziło sobie już lepiej i Polacy wygrali 16:12.

OG (1:1)

F1ku i jego OG do tych kwalifikacji przystępowali bez Nexy, którego zastąpił Niko. Europejska formacja swoje zmagania rozpoczęli od ciężkiej przeprawy z fińskim Jano, których udało się pokonać 19:17. W drugim meczu jednak OG nie dało sobie rady francuskiemu HEET i przegrało 10:16.

Monte (1:1)

Krasnal z Monte kwalifikacje rozpoczęli od meczu z bułgarskim 500, który nie poszedł po ich myśli. Międzynarodowy skład przegrał 17:19, ale zdołał się odkuć w drugim meczu, w którym podejmowali duńskie ECSTATIC. Monte ograło Duńczyków 16:14.

Honoris (0:2)

Honoris będące obecnie na Malcie kwalifikacje rozpoczęło fatalnie. TaZ i spółka najpierw przegrali do pięciu z Falcons, a potem do ośmiu z iNation. Oznacza to, że Honoris jutro będzie walczyć o pozostanie w kwalifikacjach do turnieju RMR.

PGE Turów Zgorzelec (0:2)

Powiedzieć, że zawodnicy Turowa mieli w pierwszym dniu pecha to jak nic nie powiedzieć. Najpierw trafili na G2, z którym przegrali do pięciu, a w meczu drużyn z bilansem 0:1 wylosowali Astralis, które pokonało ich do dwóch.