Respawn.pl

9INE odpada już w pierwszym meczu CCT North Europe Series 5! Lepsze MOUZ NXT

Autor: Krzysztof Sarna
hades 9ine

Środa to kolejny dzień w wykonaniu ekip znad Wisły, który nie był udany. Trzy starcia i tylko jedna wygrana z pewnością nie zaspokajają naszych apetytów, które przecież są ogromne. 9INE odpadło już w pierwszym spotkaniu CCT North Europe Series 5. Lepsze w tym pojedynku okazało się MOUZ NXT.

Bolesna porażka 9INE

Nie ma się co specjalnie oszukiwać, że porażka 9INE w starciu przeciwko MOUZ NXT, nawet na trzech mapach jest po prostu bolesna. 21. ekipa świata nie powinna sobie pozwolić na przegraną z 61. drużyną rankingu HLTV. W praktyce tak się jednak stało i zaproszone do półfinałów 9INE odpadło już w pierwszym meczu, a konkretnie 1/8 finału. Młode “Myszy” już na pierwszej mapie, a było nią Vertigo wybrane przez Polaków pokazały, że nie będzie łatwo, wygrywając bez dogrywki. Biało-Czerwoni prowadzili 14:12, ale nie zdziałali niczego więcej. Wyrównanie w całym meczu nastąpiło po Ancient, na którym podopieczni Piotra “nawrota” Nawrockiego wygrali 16:10. Nuke zatem decydował o wszystkim, ale Biało-Czerwoni nie wypracowali sobie niczego, grając po stronie antyterrorystów, ponieważ trzeba było wygrać jeszcze więcej, aniżeli osiem odsłon. Organizacja z Niemiec dopełniła dzieła, triumfując do jedenastu.

CZYTAJ TAKŻE: Dołącz do klubu esportowego BetX

Inaczej było w przypadku Anonymo Esports, które awansowało do ćwierćfinału tego turnieju. “Anonimowi” pokonali 2:0 Monte. Rodzima formacja nie musiała się też zbytnio wysilać czy przemęczać, bowiem zgarnęła Vertigo wynikiem 16:9, by następnie na arenie przeciwnika jeszcze delikatnie się poprawić i uczynić to do ośmiu. W 1/4 finału Kamil “Sobol” Sobolewski i spółka spotkają się z Endpoint.

PGE Turów Zgorzelec przegrał po pełnej serii z PROSPECTS w pierwszej rundzie dolnej drabinki. Oznacza to zatem, że organizacji z Dolnego Śląska nie ujrzymy już ósmym sezonie European Pro League, gdyż opadła. Po pierwszej arenie mało jednak wskazywało na to, że “Tury” przegrają. Świetne wejście w zawody, wygranie do sześciu Ancient wybranego przez Szwedów i perspektywa własnej mapy sprawiały, że mało kto z Polski brał pod uwagę scenariusz przegrania kolejnych dwóch aren. Praktyka jednak zweryfikowała.

Środowe wyniki polskich formacji prezentują się następująco:

PGE Turów Zgorzelec 1:2 PROSPECTS – Ancient 16:6, Vertigo 11:16, Inferno 9:16

9INE 1:2 MOUZ NXT – Vertigo 14:16, Ancient 16:10, Nuke 11:16

Monte 0:2 Anonymo Esports – Vertigo 9:16, Mirage 8:16