Respawn.pl

9INE piętnastą drużyną świata w rankingu ESL!

Autor: Maks Bartosik
9INE

Wracają dobre czasy polskiego Counter-Strike’a. 9INE po wywalczeniu awansu na IEM Rio 2023 i Blast.TV Major Paris 2023 zanotowało ogromny awans w rankingu ESL!

W poniedziałek ESL jak zawsze zaktualizowało swój ranking drużyn CS:GO. Dzisiejsza aktualizacja jest o tyle ważna, że polska formacja 9INE zaliczyła ogromny skok. Jeszcze tydzień temu Polacy zajmowali w nim trzydziestą lokatę, a po awansie na Majora z bilansem 3:0, awansowali o piętnaście pozycji i zajmują teraz miejsce numer 15!

9INE ESL

Fot. ESL

To najwyższa lokata polskiej formacji w rankingu ESL od wielu lat. W najnowszym notowaniu Polacy wyprzedzili takie drużyny jak Astralis, Ninjas In Pyjamas, BIG czy Imperial. Podopieczni Nawrota za swój występ na RMR otrzymali aż 253 punkty i teraz mają na swoim koncie 350 oczek.

9INE ESL

Fot. ESL

A ten wynik może poprawić się już w tym tygodniu. 9INE za kilka godzin rozpocznie zmagania w Brazylii, gdzie Polacy zagrają z Heroic w pierwszym meczu podczas IEM Rio 2023. Więcej o spotkaniu Polaków przeczytacie w tym artykule.

Zmiana videlidera w rankingu ESL!

Jeśli chodzi o pozostałe drużyny w rankingu ESL, to doszło do kilku przetasowań. Liderem pozostało FaZe, które ma teraz 1680 punktów. Zmienił się natomiast vicelider – Heroic wyprzedziło G2 Esports. Kolejna zmiana dotyczy miejsca szóstego, na którym znalazło się Vitality, które wyprzedziło Liquid, znajdujące się obecnie na siódmej pozycji. Spory awans zaliczyło również ENCE z Dychą w składzie, które zajmuje teraz ósmą pozycję. Pierwszą dziesiątkę zamykają FURIA i Virtus.Pro.

TOP 20 rankingu ESL w którym 9INE zajęło 15 miejsce możecie zobaczyć poniżej:

9INE w rankingu ESL

Fot. ESL