Respawn.pl

Startuje IEM Rio, a do gry wkracza 9INE; Sprawdzamy kto wygra na start rozgrywek

Autor: Michał Maćkowski
9INE, CS:GO

Już dzisiaj startuje kolejny duży turniej, w którym udział weźmie 9INE. Polska formacja po fantastycznym awansie na Majora czeka walka w ramach IEM Rio!

Kolejne fantastyczne emocje czekają polskich kibiców, bowiem przyszła pora na IEM Rio, gdzie w akcji zobaczymy między innymi 9INE. Polska formacja dostarczyła w ostatnich tygodniach mnóstwo emocji polskim kibicom, a społeczność już okrzykła zmartwychwstanie polskiego CS’a. To jednak przed ekipami Wiktora “mynio” Kruka i Macieja “F1KU” Miklasa niełatwe wyzwania na start brazylijskiej imprezy.

9INE kontra Heroic hitem polskich kibiców na Intel Extreme Masters Rio

Intel Extreme Masters Rio będzie kolejnym dużym turniejem, w którym zobaczymy bezapelacyjnie najlepszą polską drużynę CS:GO. 9INE na start rozgrywek czeka starcie z jedną najlepszych formacji na świecie, czyli Heroic. Duńczycy podczas RMR także zagrali bardzo dobrego Counter-Strike’a i nie będą łatwym rywalem dla naszej rodzimej formacji. Nic więc dziwnego, że według BetX zdecydowanym faworytem do zwycięstwa są właśnie gracze Heroic, na których kurs u naszego partnera wynosi 1,32. Natomiast zwycięstwo naszych rodaków, które jest możliwe, ze względu także na system BO1 wyceniono na 1,32.

Intel Extreme Masters Rio, BetX

W ramach spotkania 9INE oraz Heroic można nie tylko pokusić się o wytypowanie zwycięzcy, ale także obstawić, kto wygra dane rundy pistoletowe lub określić, ile mniej więcej rund zobaczymy w tym pojedynku. Patrząc na ostatnie nieudane rundy pistoletowe polskiej formacji, zdecydowanie w tej kwestii faworytem są duńscy zawodnicy.

Intel Extreme Masters Rio 2023 typy

Zagraj z bonusem powitalnym od BetX

IEM Rio, na którym zobaczymy 9INE to idealna pora, aby spróbować postawić swój pierwszy kupon. Jeżeli nie macie jeszcze konta na BetX, to jest to idealna okazja. U naszego partnera nieustannie można otworzyć konto i obstawić pierwszy kupon, który jeżeli okaże się przegrany, to otrzymacie zwrot 25% postawionych środków w gotówce. To jednak dopiero pierwszy z trzech kroków, dzięki którym możecie zgarnąć na powitanie nawet 675 złotych na obstawianie spotkań esportowych! Wystarczy bowiem, że przy rejestracji wpiszecie kod – RESPAWN lub klikniecie w poniższy banner, aby dowiedzieć się więcej!

baner betx, iem rio

F1KU i spółka przeciwko Vitality

W Rio nie tylko będziemy mieli okazję kibicować 9INE, ale także zawodnikowi OG – F1KU. Polski gracz także awansował na paryskiego Majora, a teraz będzie chciał pokazać się z dobrej strony na brazylijskiej imprezie. Międzynarodowa formacja  nie będzie miała łatwego początku w Rio, bo na dzień dobry zmierzy się z Vitality. Według naszego partnera BetX, faworytem do wygrania tego spotkania są pszczoły, na które kurs wynosi 1,35. Natomiast ewentualna wygrana OG wyceniona została na 2,90.

typy intel extreme masters rio

Intel Extreme Masters Rio – harmonogram i typy

Za wyjątkiem spotkań z udziałem Polaków, na start czeka nas sześć innych pojedynków topowych drużyn na świecie. Jako pierwsi na serwerze zameldują się gracze Ninjas in Pyjamas, którzy zagrają z Imperial. Najpierw rywalami szwedzkiej organizacji mieli być gracze Virtus.pro, którzy jednak wycofali się z rozgrywek po nieudanym RMR. W tym samym czasie na drugim serwerze Natus Vincere czeka starcie z TheMongolz, czyli byłym składem IHC. W drugiej serii spotkań grupy A, oprócz 9INE przeciwko Heroic będziemy mogli śledzić pojedynek pomiędzy BIG i MOUZ. To dla Polaków także ważny mecz, bowiem= niezależnie od wyniku, w następnym spotkaniu zagrają właśnie z którąś z tych ekip.

Grupa A

The MongolzvsNatus Vincere16:00
Ninjas in PyjamasvsImperial16:00
BIGvsMOUZ17:15
9INEvsHeroic17:15

Tuż po meczu 9INE i BIG przeniesiemy się do grupy B, która także zapowiada się bardzo ciekawie. Na start drugiego koszyka MIBR zawalczy z Cloud9, a Maciej “F1KU” Miklas zmierzy się z Vitality. Dla Polaka będzie to istotne spotkanie, bowiem po udanym awansie na Majora będzie chciał wraz z zespołem podtrzymać dobrą passę. Natomiast na koniec pierwszej serii spotkań w ramach IEM Rio, Furia podejmie reprezentantów fnatic i FaZe zagra z 9z.

Grupa B

OGvsVitality18:30
Cloud9vsMIBR18:30
FURIAvsfnatic17:15
FaZevs9z17:15

Pewniaczek jakich mało z BetX

IEM Rio może na początek przynieść nieco niespodzianek, bo wiele drużyn nie miało czasu przygotować się indywidualnie pod zespoły, na jakie zagrają. Dlatego proponujemy ze wszystkich ośmiu pojedynków, trzy typy, które mają swojego faworyta, a kursy są całkiem wysokie, a co za tym idzie, wygrana także może być wysoka! Pamiętajcie, że to nie porada typerska, a jedynie indywidualne przekonania.

IEM Rio

Transmisję z Intel Extreme Masters Rio 2023 z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnym kanale ESL TV.

Przypomnijmy, że partnerem portalu Respawn.pl jest BetX, na którym możecie obstawiać esportowe zmagania, ale także wiele więcej. Jeżeli zarejestrujecie się z kodem RESPAWN to możecie otrzymać bonus powitalny na start nawet do 675 złotych.

Materiał powstał przy współpracy z BetX, partnerem serwisu Respawn.pl