Respawn.pl

9INE pokonuje Sprout w kwalifikacjach do IEM Brazil 2023!

Autor: Maks Bartosik
9INE

Zamknięte kwalifikacje do IEM Brazil 2023 ciągle trwają. Po tym jak Monte z Krasnalem w składzie pokonało BiG, swoje spotkanie wygrali także zawodnicy 9INE, którzy mierzyli się z Sprout.

9INE swoje zmagania w zamkniętych kwalifikacjach do IEM Brazil 2023 rozpoczęło od starcia ze Sprout. Duńczycy przystępowali do tego meczu z lekko zmienionym składem, bowiem Sprout testuje od wczoraj Mikkela ‘Maze‘ Sparvatha. Mimo to, mecz ten nie był dla 9INE zbyt łatwy.

Overpass

Pojedynek rozpoczął się na Overpassie, który wybrali Polacy, rozpoczynający swoją mapę po stronie terrorystów. Mimo wygrania dwóch pierwszych rund, to duński skład lepiej prezentował się w pierwszej części, wygrywając 9 rund. Po zmianie stron Sprout kontynuowało dobrą serię i wygrało trzy pierwsze rundy, wychodząc na prowadzenie 12:7. Kolejne rundy przyniosły na szczęście przełamanie ze strony 9INE, które zaczęło wracać do spotkania. Hades i spółka najpierw wyrównali, a po chwili zapewnili sobie cztery punkty mapowe. Sprout zdołało obronić tylko jeden i ostatecznie 9INE wygrało Overpassa 16:13.

Ancient

Drugą mapą był Ancient, który był wyborem Sprout. Duńska formacja grając w terro od początku pokazywała, że wybór ten był nieprzypadkowy. Refrezh i spółka wyszli na prowadzenie 6:2, którego jednak nie udało im się utrzymać. Polska formacja zdołała nawiązać walkę i odrobić straty, schodząc na przerwę z wynikiem 7:8. Po zmianie stron Sprout ponownie zanotowało dobre wejście w połówkę, powiększając prowadzenie do 12:8. Zawodnicy 9INE zdołali po chwili wyrównać, ale końcówka mapy należała już niestety do Sprout, które wygrało swoją mapę wynikiem 16:13.

Mirage

Decydującą mapą był Mirage, którego Polacy rozpoczęli od gry po stronie broniącej. Od samego początku widać było, że Mirage leży 9INE. Podopieczni Nawrota nie dawali rywalom żadnych szans i w pewnym momencie prowadzili nawet 11:1. Dopiero pod koniec pierwszej połowy polska formacja złapała lekką zadyszkę i oddała Sprout trzy punkty.

Po przejściu do ofensywy już nic nie mogło przeszkodzić 9INE w domknięciu tego spotkania. Polacy zaczęli od świetnie rozegranej rundy pistoletowej i pewnie zmierzali po wynik 16:4. Tego co prawda nie udało się osiągnąć, ale ostatecznie 9INE wygrało 16:8 i awansowało do kolejnej rundy.

W tej Polacy zmierzą się z Monte z Krasnalem w składzie. Międzynarodowy zespół przed chwilą wygrał swoje spotkanie z BiG. O przebiegu tego spotkania możecie przeczytać tutaj.