Respawn.pl

9INE uznaje wyższość ekipy BetBoom w kwalifikacjach do IEM Sydney

Autor: Filip Woszczek
9INE

Europejskie kwalifikacje do tegorocznego IEM Sydney właśnie dobiegły końca. Zawodnicy BetBoom okazali się lepsi od 9INE, wygrywając na decydującym Anubis.

Po ostatniej przegranej na Ancient przeciwko Apeks, polski zespół nadal miał problemy na tej mapie. Ekipa BetBoom w pewnym momencie była już na wyniku 8:3, aczkolwiek 9INE zdobyło w tej połowie jeszcze 3 rundy. Wynik został momentalnie wyrównany przez Polaków, następnie obie ekipy wyprzedzały się naprzemiennie. W pewnym momencie tabela wskazywała wynik 14:14, ale dwie brakujące padły łupem 9INE, dając im pierwsze zwycięstwo w tym Best of 3.

Drużyna BetBoom ponownie radziła sobie dobrze w pierwszej połowie, tym razem w CT na Mirage. Dziewięć rund zdecydowanie wystarczyło, by zakończyli tę mapę zwycięsko w ataku, natomiast Polacy zdobyli po zmianie stron tylko jedną rundę.

Początek Anubis okazał się pokazem dominacji ze strony drużyny Vladislava “nafany” Gorshkova (9:1). Mimo dużych tarapatów, polski zespół zdołał zdobyć jeszcze kilka rund przed ostatnią połową tego spotkania (5:10). W drugiej połowie zawodnicy BetBoom szybko zdobyli 14 punkt i wkrótce byli już na punkcie meczowym (15:8.). Od tamtej pory Polacy zbliżyli się do rywala jeszcze trzema rundami, aczkolwiek spotkanie zwieńczone zostało niefortunnym 2v5, które padło łupem przeciwnika. Zwycięstwo drużyny BetBoom w tym spotkaniu oznacza awans do turnieju IEM Sydney, który odbędzie się w dniach 16-22 października.

9INE 9ine 12 BetBoom BetBoom
Ancient 16:14, Mirage 7:16, Anubis 11:16

BetBoom – 2 na 5