Respawn.pl

9INE przegrywa z Astralis w ćwierćfinale CCT North Europe Series 3

Autor: Maks Bartosik

9INE przegrało z Astralis i zakończyło rywalizację w trzeciej odsłonie CCT North Europe Series 3. 

Po tym jak Illuminar pokonało wczoraj Evil Geniuses, a dzisiaj ograło forZe, polscy kibice mieli spore nadzieje, że Hades i spółka dadzą sobie radę w starciu z czterokrotnymi zwycięzcami Majora. Spotkanie rozgrywane w ramach ćwierćfinału CCT North Europe Series 3 zapowiadało się niezwykle ciekawie.

Vertigo (pick 9INE)

Pierwsza mapa to było Vertigo, które wybrali zawodnicy 9INE, zaczynający po stronie terrorystów. Polacy wygrali rundę pistoletową, jednak ta została powtórzona. Okazało się, że polska formacja użyła nielegalnego mołotowa.

Powtórzonej pistolki już nie udało się wygrać, tak samo jak i kolejnych pięciu rund które również wpadły na konto Astralis. Polacy odpowiedzieli na to wygraniem czterech rund, jednak Astralis od razu odpowiedziało dwiema. Do przerwy Duńczycy prowadzili 9:6.

Po zmianie stron Astralis ponownie zanotowało świetny start i szybko zapewnili sobie punkty mapowe przy wyniku 15:7. Polacy nawiązali jeszcze walkę, ale sił starczyło tylko na zdobycie czterech rund i to Astralis wygrało Vertigo 16:11.

Ancient (pick Astralis)

Drugą mapą był Ancient, wybrany przez Astralis. 9INE rozpoczynało od gry w defensywie i udało im się wygrać rundę pistoletową, ale za dużo to im nie dało. device i spółka szybko wyszli na prowadzenie 8:4 i zapewnili sobie przewagę na drugą część spotkania. Polacy zdołali zgarnąć trzy ostatnie rundy i zmniejszyli stratę do jednego punktu.

Po przejściu do ofensywy 9INE szybko odrobiło straty i wyszło nawet na prowadzenie 9:8, ale już po chwili duńska formacja odpowiedziała zdobyciem trzech punktów. Duńczycy prezentowali się w defensywie bardzo dobrze i nie dawali Polakom zbyt dużej swobody i pozwolili 9INE na zdobycie tylko dwóch punktów. Astralis wygrało Ancient wynikiem 16:11 i wyeliminowało Polaków z turnieju.

Za odpadnięcie w ćwierćfinale rozgrywek CCT North Europe Series 3 polska drużyna otrzyma 2 tysiące dolarów nagrody.