Świetna seria Illuminar trwa dalej! Polacy pokonują forZe!

Autor: Maks Bartosik
Masked Illuminar

Świetne są ostatnie dni w wykonaniu Illuminar. Po tym jak wczoraj Polacy pokonali Evil Geniuses w ramach CCT North Europe Series 3, dzisiaj w kolejnym meczu tych rozgrywek ograli rosyjskie forZe i awansowali do półfinału!

Illuminar w ostatnich tygodniach naprawdę imponuje formą. Polska formacja w tym roku nie przegrała jeszcze żadnego spotkania na HLTV, a wczoraj rozprawiła się z faworyzowanym Evil Geniuses w ramach ćwierćfinału CCT North Europe Series. Dzisiaj w półfinale tych rozgrywek bnox i spółka podejmowali forZe.

Overpass

Spotkanie przeciwko forZe zawodnicy Illuminar rozpoczęli od Overpassa, wybranego przez zawodników z Rosji. Polacy zaczęli po stronie broniącej i ten początek mieli świetny. IHG mimo porażki w rundzie pistoletowej wyszło na prowadzenie 7:1, które ostatecznie zmalało do 9:6. Po zmianie stron Polacy powiększyli swoją przewagę do siedmiu punktów i pewnie zmierzali po wygranie mapy rywala. Przy wyniku 13:6 forZe chwilowo się przebudziło i zgarnęło cztery punkty pod rząd, na co Illuminar odpowiedziało wygraniem dwóch rund i zapewniło sobie pięć punktów mapowych. Rosjanie starali się jeszcze doprowadzić do dogrywki, ale na szczęście w ostatniej rundzie Polacy zdołali wytrzymać presję i to IHG wygrało Overpassa wynikiem 16:14.

Anubis

Drugą mapą tego pojedynku był Anubis, który wybrali gracze forZe. Polacy rozpoczęli go po stronie atakującej i tak samo jak na Overpassie, początek był bardzo dobry. Illuminar wyszło na prowadzenie 6:2, którego jednak nie udało im się wykorzystać i na przerwę schodzili z przewagą tylko jednej rundy.

Po zmianie stron forZe wyglądało od samego początku na lepszą drużynę. Rosjanie bez problemów rozprawiali się z defensywą Polaków i szybko zdobyli piętnasty punkt, zapewniając sobie aż sześć punktów mapowych. Illuminar wyszło jednak z tej sytuacji obronną ręką i doprowadziło do dogrywki, w której polska formacja wygrała 19:16.

Polacy dzięki wygranej z forZe awansowali do półfinału, w którym zmierzą się z rosyjskim składem AURORA. Z kolei już za kilkadziesiąt minut swoje zmagania w ćwierćfinale CCT North Europe Series 3 rozpocznie 9INE, które zmierzy się z Astralis. Zapowiedź tego spotkania znajdziecie tutaj.