Respawn.pl

9INE skompletowało nowy skład CS2 na sezon 2024!

Autor: Marcin Kapusta
Mynio 9INE

9INE zaprezentowało nową wyjściową piątkę Counter-Strike’a. Do roli głównodowodzącego powrócił Wiktor “mynio” Kruk!

W połowie grudnia ubiegłego roku nad 9INE zawisły czarne chmury. Z organizacją pożegnali się Kacper “Kylar” Walukiewicz, Krzysztof “Goofy” Górski oraz Aleksander “hades” Miśkiewicz, którzy postanowili kontynuować swoje kariery w ENCE. Tym samym w ‘Dziewiątkach’ pozostali jedynie Kamil “KEi” Pietkun i Jakub “jcobbb” Pietruszewski. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, swoją posadę zachował wyłącznie KEi. Pozostałe wakaty wypełnili Miłosz “mhL” Knasiak, Tomasz “tomiko” Uroda, Kacper “Bambosh” Szlachta oraz Wiktor “mynio” Kruk, który powrócił do obowiązków prowadzącego po dwóch miesiącach spędzonych na ławce rezerwowych.

Nadszedł czas na nowe wyzwanie. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę grać z tak dobrymi graczami i reprezentować 9INE. Już jutro rusza pierwszy sprawdzian, a mianowicie otwarte kwalifikacje do RMR-ów. Trzymajcie za nas kciuki” – zakomunikował tomiko za pośrednictwem mediów społecznościowych. “Jestem niezwykle szczęśliwy, że mogę reprezentować 9INE. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby udowodnić, że była to dobra decyzja. Do zobaczenia jutro na serwerze!” – wtórował mu Bambosh.

No cześć! Oficjalnie wracam do 9INE z totalnie odświeżonym, młodym składem. Chłopaki mają ogromny potencjał, postaramy się z nich wycisnąć jak najwięcej. Pierwszy cel to oczywiście RMR, ale z czterodniowym okresem przygotowawczym może być różnie… Kibicujcie, damy z siebie wszystko!

– oznajmił Wiktor “mynio” Kruk

Miałem dużo czasu, aby pomyśleć o swojej przyszłości, ale zdecydowałem, że nadal będę trenował nasz nowy skład do wygaśnięcia mojego kontraktu. Jestem zadowolony z tego, komo mamy i nie mogę się doczekać pracy z tymi młodymi zawodnikami. Pierwszy krok: dać z siebie wszystko podczas kwalifikacji do RMR.

– poinformował główny trener 9INE, Piotr “nawrot” Nawrocki

9INE stawia na młodych!

9INE postanowiło na młodych zawodników, o czym świadczy średnia wieku nowej piątki na poziomie zaledwie 22.2. Obowiązki lidera przejął mynio, który na początku listopada minionego roku wylądował na ławce rezerwowych. Teraz ponownie objął pieczę i ma za zadanie wdrożyć nowych zawodników do swoich struktur taktycznych. Następcą hadesa na pozycji nominalnego snajpera został Miłosz “mhL” Knasiak. 21-latek swoje umiejętności udowodnił już na rodzimej scenie, ale od dwóch lat rywalizuje na arenie międzynarodowej. W swoim CV ma występy dla MOUZ NXT, Endpoint oraz Falcons. Angaż w tym ostatnim klubie stracił w wyniku ogromnej restrukturyzacji i budowy przez Falcons nowego superteamu.

Pozostałe dwa fotele przypadły tomiko i Bamboshowi, dotychczas kojarzonego pod pseudonimem KukuBambo. Obydwoje od października ubiegłego roku związani byli z Permittą Esports. Pod banderą szwajcarskiej organizacji zwyciężyli SwitzerLAN 2023, a także dotarli do półfinałów trzeciego splitu Polskiej Ligi Esportowej 2023.

Aktualny skład 9INE wygląda następująco:

  • Poland Kamil “KEi” Pietkun
  • Poland Miłosz “mhL” Knasiak
  • Poland Tomasz “tomiko” Uroda
  • Poland Kacper “Bambosh” Szlachta
  • Poland Wiktor “mynio” Kruk
  • Poland Piotr “nawrot” Nawrocki (trener)
  • Poland Patryk “ponczek” Wites (analityk)

Podopieczni Piotra “nawrota” Nawrockiego zadebiutują w nowym zestawieniu już jutro (tj. 8 stycznia) podczas otwartych kwalifikacji do europejskiego turnieju RMR, który jest najważniejszym przystankiem w walce o pierwszego Majora w Counter-Strike’u 2.