Respawn.pl

ENCE KONTRAKTUJE TRZECH ZAWODNIKÓW 9INE!

Autor: Marcin Kapusta
9INE, CS:GO

ENCE będzie rywalizowało pod polską flagą. Fińska organizacja zakontraktowała trzech zawodników 9INE, którzy będą rywalizować u boku Pawła “Dychy” Dychy oraz Lukasa “gla1ve’a” Rossandera!

Rewolucja kadrowa w ENCE rozpoczęła się pod koniec listopada, gdy z zespołem rozstali się prowadzący Marco “Snappi” Pfeiffer i główny trener Eetu “sAw” Saha. Wczoraj za burtą znaleźli się Pavle “Maden” Bosković oraz Alvaro “SunPayus” Garcia, którzy przywdziali trykot Falcons Esports, a dziś Guy “Nertz” został wykupiony przez Heroic. Fińska organizacja błyskawicznie wypełniła wakaty, kontraktując trzon 9INE  w postaci Krzysztofa “Goofy’iego” Górskiego, Kacpra “Kylara” Walukiewicza oraz powracającego Aleksandra “hadesa” Miśkiewicza.

Zmiany są trudne, ale cieszymy się, że możemy powitać to polskie trio w ENCE. Ogłoszenia te musiały nastąpić w przyspieszonym czasie ze względu na zapełniony harmonogram i nadchodzące rozgrywki. Chcielibyśmy podziękować pracownikom 9INE za współpracę i płynne przeprowadzenie transakcji” – zakomunikowali przedstawiciele ENCE za pośrednictwem platformy X.

hades ponownie w ENCE

Przybycie trzonu 9INE oznacza, że hades ponownie przywdzieje trykot ENCE. Polski snajper reprezentował fińską organizację w latach 2021-2021 i podczas pobytu w niej sięgnął po mnóstwo spektakularnych sukcesów. Do najważniejszych należą wicemistrzostwa piętnastego sezonu ESL Pro League, IEM Dallas 2022 oraz IEM Fall 2021 Europe, a także spektakularne dotarcie do półfinałów Majora PGL Antwerp 2022. Z międzynarodowym kolektywem rozstał się w sierpniu 2022, a jego następcą został Alvaro “SunPayus” Garcia. Teraz znów będziemy mogli oglądać wspólne poczynania hadesa i Dychy na serwerze!

Bardzo się cieszę, że tu wróciłem! Nie mogę się doczekać nowego sezonu i mam nadzieję, że jeszcze raz uda nam się zdobyć szczyt #EZ4ENCE. Dziękuje także personelowi 9INE i zawodnikom za ten rok. To było niesamowite przeżycie, pełne wzlotów i upadków, ale cieszyłem się każdą sekundą” – z radością oświadczył hades.

Trio 9INE w nowych barwach

Goofy, Kylar reprezentowali barwy 9INE od sierpnia 2022 roku, natomiast hades dołączył pięć miesięcy później. Biało-Czerwony skład szwedzkiej organizacji stał się ulubieńcem społeczności znad Wisły ze względu na osiągane wyniki. Nasi strzelcy świetnie radzili sobie na arenie międzynarodowej, a wisienką na torcie był awans na ostatniego Majora w historii CS:GO – BLAST Paris. Co prawda w prestiżowych rozgrywkach znad Sekwaną nie pokazali się ze zbyt dobrej strony, ale w poprzedzającym turnieju kwalifikacyjnym RMR pozostawili w pokonanym polu G2 Esports, BIG oraz Team Vitality. W szczytowym momencie hades i spółka okupowali 17. miejsce w światowym rankingu HLTV, czyli najwyżej od czasu rozpadu polskiego Virtus.pro.

Teraz gracze, którzy stanowili o sile 9INE, będą figurować pod szyldem ENCE. Tym samym będą rywalizować u boku najlepszego polskiego trenera w historii Counter-Strike’a – Jakuba “kubena” Gurczyńskiego oraz czterokrotnego triumfatora turniejów rangi Major – Lukasa “gla1ve’a” Rossandera. Warto dodać, że podstawowym językiem komunikacji w zespole będzie angielski, ponieważ głównym prowadzącym jest wyżej wspomniany gla1ve.

Aktualny skład ENCE wygląda następująco:

  • Poland Paweł Dycha Dycha
  • Denmark Lukas gla1ve Rossander
  • Poland Aleksander hades Miśkiewicz
  • Poland Krzysztof Goofy Górski
  • Poland Kacper Kylar Walukiewicz
  • Poland Jakub kuben Gurczyński (trener)
  • Poland Maks “trochu” Trocha (analityk)

Wyjściowy skład 9INE został uszczuplony do zaledwie dwóch graczy:

  • Poland Kamil “KEi” Pietkun
  • Poland Jakub “jcobbb” Pietruszewski
  • Poland Piotr “nawrot” Nawrocki (trener)

https://twitter.com/ENCE/status/1736507830293733645