Respawn.pl

Heroic wzywa posiłki! Na pokładzie byli członkowie ENCE

Autor: Marcin Kapusta

Heroic restrukturyzuje swój skład Counter-Strike’a na model międzynarodowy. Za entryfraggi odpowiadać będzie były gwiazdor ENCE!

Duńska organizacja już od niespełna dwóch miesięcy tkwi w ogromnym kryzysie kadrowym. Przez ostatnie zmagania w rolę zmienników wcielali się m.in. Rasmus “Zyphon” czy Jason “salazar” Salazar. Niemniej w końcu przyszedł czas na oficjalne łatanie luk w zespole. Wczoraj stanowisko głównego trenera objął Eetu “sAw” Saha, natomiast dziś angaż otrzymał Guy “Nertz” Iluz. Nowi członkowie dotychczas współpracowali ze sobą w ENCE, którego byli ważną częścią.

sAw obejmuje stery nad Heroic

Pod koniec listopada sAw wraz z Marco “Snappim” Pfeifferem definitywnie rozstali się z ENCE. Obaj byli łączeni z superteamem Falcons, jednak ostatecznie to tylko duński prowadzący podpisał kontrakt z arabskim klubem. Fin postanowił kontynuować swoją trenerską karierę w Heroic, wchodząc w buty Richarda “Xizta” Landstroma, który ustąpił ze stanowiska szkoleniowca zaledwie trzy dni temu. 

To z pewnością będzie duże wyzwanie, ale nie mogę doczekać się przyszłości. Skompletujemy wkrótce zespół i skupimy się na właściwych rzeczach” – zakomunikował sAw za pośrednictwem platformy X.

Gwiazdor ENCE znów u boku swojego mentora

Duńska organizacja rozpoczęła budowę międzynarodowego kolektywu, czego symbolem jest pozyskanie Guya “Nertza” Illuza. Izraelczyk przez ostatnie dziesięć miesięcy reprezentował barwy ENCE, będąc najskuteczniejszym graczem z drużyny pod względem indywidualnym. Podczas tego krótkiego, ale owocnego epizodu zdołał m.in. zwyciężyć IEM Dallas 2023, wywalczyć wicemistrzostwa podczas IEM Cologne 2023, Gamers8 2023 i ESL Challenger Katowice 2023, a także dwukrotnie dotrzeć do półfinałów ESL Pro League. Los ENCE został przesądzony wczoraj, gdy Alvaro “SunPayus” Garcia i Pavle “Maden” Bosković przywdziali trykot ENCE. Fińska organizacja w oświadczeniu ogłosiła rozpad zespołu CS2, a budową nowego mają zająć się Lukas “gla1ve” Rossander i trener Jakub “kuben” Gurczyński.

Mój czas w ENCE dobiegł końca. Cóż to była za przygoda. Zawsze będę wdzięczny za możliwość zostania topowym graczem, którą dało mi ENCE. Pozdrawiam moich kolegów z zespołu, ostatni rok był naprawdę niezapomniany. Jednocześnie nie mogę się doczekać kolejnego rozdziału w mojej karierze pod banderą Heroic” – oświadczył Nertz.

Prowadzący Apeks na celowniku Heroic?

Według informacji pozyskanych przez znanego insidera Aleksieja “OverDrive’a” Birukowa, na pozycję prowadzącego Heroic przymierzany jest aktualny zawodnik Apeks – Damjan “kyxsan” Stoilkovski. Nadal nie wiadomo natomiast, czy Peter “dupreeh” Rasmussen jest postrzegany w przyszłej wizji zespołu. Duńczyk trafił do duńskiej organizacji w drugiej połowie października, a jego krótkoterminowy kontrakt 31 grudnia bieżącego roku.

Aktualny skład Heroic wygląda następująco:

  • Denmark Rene “TeSeS” Madsen
  • Denmark Rasmus “sjuush” Beck
  • Israel Guy “Nertz” Illuz
  • Denmark Peter “dupreeh” Rasmussen (do 31 grudnia 2023)
  • Finland Eetu “sAw” Saha (trener)