Respawn.pl

Roszady w ekipie Dychy! ENCE bez IGL-a i trenera

Autor: Marcin Kapusta

Rozpoczął się okres przejściowy w ekipie Pawła “Dychy” Dychy. Z ENCE rozstali się prowadzący oraz główny trener! 

Doniesienia krążące w kuluarach znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości. Dziś współpracę z ENCE zakończyli dotychczasowy prowadzący Marco “Snappi” Pfeiffer oraz główny trener sekcji Counter-Strike’a, Eetu “sAw” Saha. Duet już niebawem ma zasilić szeregi kształtującego się superteamu Falcons Esports. 

Zacznę od wielkich podziękowań zarówno dla Marco, jak i Eetu za ogromny wkład w ciągu ostatnich trzech lat. Byłem bardzo szczęśliwy, mogąc pracować z tymi wspaniałymi facetami i będę za nimi tęsknił. Jeśli jedna rzecz jest pewna w życiu, zwłaszcza w jakimkolwiek sporcie, to jest to zmiana. Dla nas nadszedł czas na zmianę, ponieważ zarówno Eetu, jak i Marco chcieli zbadać nowe możliwości indywidualne. Umożliwiliśmy im kontynuowanie współpracy z nami i przedłużenie kontraktów z dużym wynagrodzeniem. To była ich własna decyzja o zmianie i szanujemy ten wybór. Życzę im powodzenia w przyszłych projektach” – oświadczył generalny menadżer fińskiej organizacji, Niklas “Willkey” Ojalainen.

Bohaterzy ENCE za burtą

Snappi i sAw dołączyli do ENCE na przełomie 2020 i 2021 roku, czyli w okresie wielkiej niestabilności. Wówczas organizacja dopiero zakończyła fiński epizod i postawiła na międzynarodowy kolektyw, w którym angaż otrzymał m.in. Paweł “Dycha” Dycha. Dzięki zdolnościom przywódczym Snappiego i aspektom taktycznym wprowadzonych przez sAwa, ENCE zdołało  ustabilizować swoją pozycję i ponownie zadomowić się w CS-owej czołówce.  Przez ten okres trzech lat zespół sięgnął po mnóstwo spektakularnych osiągnięć. Do najważniejszych należą triumf w IEM Dallas 2023, wywalczenie wicemistrzostwa IEM Cologne 2023 i piętnastego sezonu ESL Pro League, a także dotarcie do półfinałów Majora PGL Antwerp 2022.

Chciałbym zacząć od ogromnych podziękowań dla ENCE i wszystkich ludzi w organizacji. Trzy lata temu dali mi szansę dołączenia jako ich kapitan. Wraz z moim trenerem, Eetu, obdarzyli nas pełnym zaufaniem, aby zbudować projekt według naszej wizji. Zawsze będę wdzięczny i dumny z tego, co osiągnęliśmy przez te trzy lata, krok po kroku. Miałem wiele lukratywnych finansowo ofert z innych zespołów podczas pracy w ENCE, ale w całej mojej karierze zawsze był jeden czynnik, który stawiałem ponad wszystko inne. Tym czynnikiem jest wygrywanie. Coś, do czego ENCE dało nam świetne warunki” – oznajmił Snappi.

kuben i czterokrotny triumfator Majorów u boku Dychy?

Według znanego rosyjskiego insidera Aleksieja “OverDrive’a” Birukowa, następcą Snappiego na pozycji głównodowodzącego zostanie czterokrotny triumfator turniejów rangi Major – Lukas “gla1ve” Rossander. Duńczyk zaledwie trzy dni temu definitywnie rozstał się z Astralis. Z kolei wakat na stanowisku głównego szkoleniowca ENCE ma wypełnić Jakub “kuben” Gurczyński, który jeszcze do niedawna odpowiadał za wyniki Apeks.

Jeżeli plotki okażą się prawdziwe, skład ENCE będzie wyglądał następująco:

  • Poland Paweł “Dycha” Dycha
  • Spain Alvaro “SunPayus” Garcia
  • Montenegro Pavel “Maden” Bosković
  • Israel Guy “Nertz” Iluz
  • Denmark Lukas “gla1ve” Rossander
  • Poland Jakub “kuben” Gurczyński (trener)

Reprezentanci fińskiej organizacji zagrają w nowym zestawieniu już za trzy dni, tj. 29 listopada w ramach Elisa Masters Espoo 2023. Uplasowali się w grupie A, w której rywalizować będą również Fnatic, HAVU Gaming oraz GamerLegion Janusza “Snaxa” Pogorzelskieog. Na inauguracje podejmą HAVU, czyli najniżej klasyfikowaną drużynę w całych rozgrywkach.