Respawn.pl

gla1ve definitywnie opuścił Astralis! Następny kierunek – ENCE?

Autor: Marcin Kapusta

Lukas “gla1ve” Rossander definitywnie zakończył siedmioletnią przygodę w barwach Astralis. Jego silne przywództwo przyczyniło się do triumfu duńskiej organizacji w czterech turniejach rangi Major! 

Pod koniec czerwca bieżącego roku gla1ve stracił angaż w wyjściowym składzie, a pałeczkę głównodowodzącego przejął Benjamin “blameF” Bremer. Wczoraj (tj. 22 listopada) zarząd Astralis poinformował, że 28-letni weteran znalazł nowego pracodawcę, co definitywnie oznacza zakończenie siedmioletniego epizodu w barwach organizacji spod znaku czerwonej gwiazdy.

Cztery Majory na koncie, niekończące się pasmo zwycięstw, kapitan drużyny o najdłuższym okresie dominacji oraz osoba, która na zawsze zmieniła sposób gry w CS:GO – to wszystkie cechy, dzięki którym Lukas “gla1ve” Rossander jest nazywany najlepszym IGL-em w historii. Wśród fanów i organizacji, Lukas zawsze zajmował szczególne miejsce jako człowiek, który zdobył dla Danii pierwszego Majora i jako jeden z tych, którzy zawsze parli do przodu. Lukas, na zawsze pozostaniesz częścią Astralis. W imieniu wszystkich życzymy Ci wszystkiego najlepszego w przyszłości. Dziękujemy za swój dorobek, Maestro!” – oświadczył zarząd Astralis w pożegnalnym komunikacie.

Legendarna przygoda z ogromnym dorobkiem dobiegła końca

Trudno wyrazić słowami, jak bardzo jestem wdzięczny za ostatnie siedem lat spędzonych w Astralis. Wzbiliśmy się jako zespół na nowy poziom i stworzyliśmy coś, czego nigdy wcześniej nie widziano. Czuję się, jakbym żegnał się z rodziną, która zawsze była przy mnie, więc wielkie podziękowania kieruję do fanów, załogi pracującej niestrudzenie za kulisami i kolegów z drużyny. Ostatnie dwa lata dały mi wiele lekcji, które zabiorę ze sobą w kolejny rozdział mojego życia. Nie mogę się doczekać, aby pokazać wszystkim, co będzie dalej” – zakomunikował gla1ve.

gla1ve przywdział trykot Astralis w październiku 2016 roku, wchodząc w buty Finna “karrigana” Andersena. Zmiana okazała się strzałem dziesiątkę, wszak zaledwie trzy miesiące po jej wdrożeniu Duńczycy zwyciężyli swojego pierwszego Majora w Atlancie, pokonując w finale Virtus.pro. Późniejszy angaż Emila “Magiska” Reifa za Markusa “Kjaerbyego” Kjaerbyego otworzył nową kartę w CS-owej historii. Zawodnicy Astralis rozpoczęli dominację, jakiej nie widział wcześniej esportowy świat. W latach 2018 – 2019 całkowicie podporządkowali sobie scenę, triumfując na kolejnych trzech Majorach – w Londynie, Katowicach i Berlinie. Ponadto ich łupem padło kilkadziesiąt prestiżowych turniejów, w tym m.in. siódmy sezon ESL Pro League, ELEAGUE Premier 2018 czy BLAST Pro Series Global Final 2019.  Złota era Astralis dobiegła końca w 2020 roku, gdy na scenie wprowadzono tzw. erę online spowodowana pandemią koronawirusa.

gla1ve u boku Dychy? 

Jak poinformowało Astralis w swoim oświadczeniu, gla1ve przeprowadził udane negocjacje i wkrótce dołączy do nowej drużyny. Według doniesień znanego rosyjskiego insidera Aleksieja “OverDrive’a” Birukowa, następnym przystankiem Lukasa będzie ENCE, gdzie ma wejść w buty swojego rodaka Marco “Snappiego” Pfeiffera, który łączony jest z superteamem arabskiego Falcons Esports. Ponadto pieczę nad międzynarodowym kolektywem Pawła “Dychy” Dychy ma objąć Jakub “kuben” Gurczyński. 

Jeżeli plotki okażą się prawdziwe, skład ENCE będzie wyglądał następująco:

  • Poland Paweł “Dycha” Dycha
  • Spain Alvaro “SunPayus” Garcia
  • Montenegro Pavel “Maden” Bosković
  • Israel Guy “Nertz” Iluz
  • Denmark Lukas “gla1ve” Rossander
  • Poland Jakub “kuben” Gurczyński (trener)