Respawn.pl

9INE wkracza do gry! Polacy zagrają pierwszy mecz ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna
9INE

Startują rozgrywki ostatniej z czterech grup osiemnastego sezonu ESL Pro League, grupy D. Grupy wcale nie byle jakiej, ponieważ to właśnie w niej występować będzie druga z w pełni polskich drużyn, 9INE. Nie ma się co specjalnie czarować, z tym że sami zawodnicy, jak i kibice znad Wisły pokładają wielkie nadzieje i oczekują awansu do fazy play-off.

Przed 9INE wymagające dni

Oczy wielu polskich kibiców w najbliższych dniach będą szczególnie zwrócone zarówno na zmagania grupy D osiemnastego sezonu CS-owej Ligi Mistrzów, jak i reprezentantów 9INE. Polscy gracze w pierwszym meczu spotkają się z Complexity Gaming. Obie ekipy prawie że sąsiadują ze sobą w światowym rankingu HLTV, z nutką przewagi dla biało-czerwonych, którzy plasują się na dziewiętnastej pozycji, podczas gdy organizacja ze Stanów Zjednoczonych jest na 25. lokacie. Jonathan “EliGE” Jablonowski i jego koledzy po raz ostatni oficjalne spotkanie rozegrali 30 sierpnia podczas Thunderpick World Championship North America Series 2. W finale wygrali z Nouns 2:0. Natomiast podopieczni trenera Piotra “nawrota” Nawrockiego w tych samych rozgrywkach, tylko regionie Europejskim zajęli 9-16. miejsce. Polacy przegrali w 1/8 finału 0:2 z Endpoint. Ich dyspozycja z pewnością stanowi niejako znak zapytania, wszak w ostatnim okresie ekipa znad Wisły nie miała okazji do zagrania z formacją z grona TOP30. Pierwsze akcje na serwerze będą mieć miejsce chwilę po godzinie 19:30. 

CZYTAJ TAKŻE: Duże awanse Singularity i PGE Turowa w rankingu HLTV

Nie tylko Polacy

No właśnie. Nie tylko Polacy zawitają dziś na serwer, wszak w pierwszym dniu rozgrywek grupy D osiemnastego sezonu ESL Pro League ujrzymy wszystkie osiem ekip biorących w niej udział. Pasjonująco zapowiadają się zawody pomiędzy Virtus.pro a Teamem Liquid. Jeśli chodzi o drugi z wymieniony zespołów, to ten rozegrał dopiero jedno spotkanie od 28 lipca. Podopieczni Damiana “dapsa” Steel’a 16 sierpnia rywalizowali z ENCE na Gamers8, ale już po dwóch mapach musieli uznać wyższość “Ośmiornic”. Tak więc trudno cokolwiek powiedzieć na temat ich dyspozycji, wszak wracają na oficjalne serwery po ponad miesiącu. VP natomiast 27 sierpnia zakończyło zmagania w PARI Dunas Party na drugim miejscu. Organizacja z Rosji plasuje się na jedenastej pozycji, podczas gdy TL na siedemnastym. Warto także dodać, że sam trener Liquid, daps będzie zastępował Roberta “Patsiego” Isyanova, który miał problemy z wizą i nie może pojawić się na pierwszym meczu.

W środę dojdzie także do spotkania pomiędzy G2 Esports a Lynn Vision, a także Cloud9 i Eternal Fire.

CZYTAJ TAKŻE: Koniec ESL Mistrzostw Polski

Harmonogram środowych spotkań grupy  D osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

16:00 | Team Liquid vs. Virtus.pro – BO3 [Transmisja]

16:00 | G2 Esports vs. Lynn Vision – BO3 [Transmisja]

19:30 | 9INE vs. Complexity Gaming – BO3 [Transmisja]

19:30 | Cloud9 vs. Eternal Fire – BO3 [Transmisja]