Respawn.pl

9INE wraca do TOP20 rankingu HLTV!

Autor: Krzysztof Sarna
9ine goofy

Co prawda przerwa od rywalizacji w Counter-Strike’u trwa w najlepsze, ale nie przeszkadza to w żadnym stopniu, by w światowym rankingu HLTV miały miejsce zmiany. 9INE po miesiącu wróciło do grona najlepszych dwudziestu drużyn świata. 

9INE znowu w TOP20

Co by nie mówić, pierwsze lipcowa aktualizacja światowego rankingu HLTV okazała się bardzo łaskawa dla polskich formacji. Na dziewięć najlepszych zespołów znad Wisły tylko jeden spadł, podczas gdy pozostałe osiem zajęło lepsze lokaty względem ubiegłego poniedziałku. Również do kilku zmian doszło w elicie.

Do siódmego miejsca przetasowań nie uświadczyliśmy. Jednak na ósmą pozycję zawitali podopieczni Jakuba “kubena” Gurczyńskiego z Apeks. Do TOP10 awans uzyskali reprezentanci Teamu Liquid i Virtus.pro. Z tego świetnego grona wypadło MOUZ. Warto również wspomnieć o Monte, które puka już do elity za sprawą jedenastej lokaty. Trzy zmiany w najlepszej dziesiątce to efekt stracenia miejsca w notowaniu przez Natus Vincere z uwagi na ostatnie zmiany kadrowe.

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. Heroic
 2. Team Vitality
 3. FaZe Clan
 4. G2 Esports
 5. ENCE
 6. Cloud9
 7. GamerLegion
 8. Apeks (+1)
 9. Team Liquid (+2)
 10. Virtus.pro (+3)

CZYTAJ TAKŻE: Przemyślana skrzynka? Recenzja obudowy Cooler Master MasterBox TD500 Mesh V2

Kacper “Kylar” Walukiewicz i spółka po miesiącu wrócili do najlepszej dwudziestki globu. Na 51. pozycję wskoczyło Anonymo Esports. Jedynym zespołem z Polski, który spadł jest Illuminar Gaming. Mowa tu o dokładnie pięciu miejscach w dół, na osiemdziesiąte. Koniec końców wszystkie awanse polskich ekip nie są spektakularne, ponieważ nikt nie wspiął się wyżej, niż o cztery lokaty. AGO Esports, Ignis Serpens oraz PGE Turów Zgorzelec, czyli ostatnia trójka w gronie TOP100 zajmują usytuowania odpowiednio wyższe o jedno, dwa i dwa miejsca. W drugiej setce z kolei widnieje Singularity, ThunderFlash i reprezentantki NAVI Javelins. 

Najlepsza dziewiątka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 20. 9INE (+1)
 • 51. Anonymo Esports (+1)
 • 80. Illuminar Gaming (-5)
 • 83. AGO Esports (+1)
 • 88. Ignis Serpens (+2)
 • 89. PGE Turów Zgorzelec (+2)
 • 120. Singularity (+4)
 • 122. ThunderFlash (+4)
 • 163. NAVI Javelins (+2)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 10 lipca.