Respawn.pl

9INE Z AWANSEM NA GAMERS8!

Autor: Maks Bartosik
9INE

Mamy to! Po ciężkim meczu przeciwko portugalskiemu SAW, reprezentanci 9INE wywalczyli awans na milionowy turniej w Arabii Saudyjskiej – GAMERS8!

Po tym jak we wtorek 9INE przetrwało pierwszy dzień europejskich kwalifikacji do GAMERS8, w środę Polacy walczyli w decydujących spotkaniach. Najpierw “Dziewiątki” podejmowały rosyjskie Aurora Gaming, które po niezwykle zaciętym spotkaniu udało się pokonać 22:20. W półfinale natomiast Polacy podejmowali innych Rosjan – tych z 1WIN, których również udało się ograć, jednak tym razem już bez dogrywek i wynik brzmiał 16:13.

9INE – SAW o awans na Gamers8!

W finale kwalifikacji 9INE mierzyło się z portugalskim SAW. Decydujące o awansie spotkanie nie było już rozgrywane na jednej mapie, a w formacie Best Of Three. Pierwszą mapą był Ancient, który ku zaskoczeniu wszystkich padł łupem 9INE, które potem miało okazję zamknąć mecz na wybranym przez siebie Vertigo. Tam jednak SAW sprawiło małą niespodziankę i to portugalska formacja zgarnęła mapę Polaków, więc wszystko miało wyjaśnić się na Anubisie. A na nim mieliśmy pełną kontrolę ze strony 9INE, które ostatecznie wygrało 16:8.

Pokonanie SAW w finale zagwarantowało 9INE awans na turniej Gamers8 w Arabii Saudyjskiej, w którego puli nagród znalazł się aż milion dolarów. W połowie sierpnia w Riyadzie Polacy powalczą z takimi formacjami jak Vitality, Heroic, FaZe, Natus Vincere czy G2 Esports.