Respawn.pl

9INE ze sporym awansem w rankingu HLTV!

Autor: Maks Bartosik
9INE, CS:GO

W poniedziałek wieczorem pojawiła się nowa aktualizacja rankingu HLTV. Jak niezwykle udany występ na RMR wpłynął na wynik 9INE?

Najnowsza aktualizacja rankingu HLTV przyniosła sporo zmian po zakończonym turnieju RMR. Dla nas najważniejszy jest jednak wynik 9INE, które RMR zakończyło z bilansem 3:0 i wywalczyło awans na Blast.tv Major Paris 2023. Ten sukces dał Polakom spory awans w rankingu i 9INE z 35 miejsca awansowało na 21 pozycję. Polska formacja przeskoczyła tym samym takie zespoły jak Bad News Eagles, Monte czy Movistar Riders.

Zmiany w czołówce rankingu!

Zmiany dotknęły także czołówki rankingu. Na czele ciągle plasuje się G2, drugie miejsce zajmuje FaZe, a podium zamyka Heroic. Swojej pozycji nie straciło również Natus Vincere, które dalej plasuje się na czwartej lokacie.

Na piąte miejsce wskoczyło Vitality, które przeskoczyło rosyjskie Cloud 9, które teraz zajmuje szóste miejsce. Tuż za C9 znalazło się Liquid, a za amerykańskim składem jest ENCE, które wyprzedziło rosyjskie Virtus.Pro. Rosjanie razem z MOUZ zamykają pierwszą dziesiątkę rankingu.

obraz 2023 04 17 231202381

Fot. HLTV

9INE najlepsze w Polsce, Honoris wraca do stawki!

Jeśli chodzi o regionalny ranking dla Polski, to tutaj zbyt wielu zmian nie odnotowano. Na czele oczywiście jest 9INE, a na podium znalazły się również Ignis Serpens (PALOMA) oraz Let Us Cook. Czwarte miejsce przypadło ex-HONORIS, które po dołączeniu Maskeda wróciło do stawki. Na piątym miejscu znalazło się AGO, a na szóstym PGE Turów Zgorzelec, który spadł o dwie pozycje.

Tuż za nimi uplasowało się Illuminar, które spadło o jedno miejsce. Dalej mamy Singularity i ESCA, które debiutuje w rankingu. Dziesiątkę zamykają dziewczyny z NAVI Javelins, a na jedenastej lokacie uplasował się yologang420.

obraz 2023 04 17 231835054

Fot. HLTV