Respawn.pl

9INE zagra na BLAST Premier Spring Showdown 2023!

Autor: Maks Bartosik
9INE

Przed chwilą zakończyło się finałowe spotkanie pomiędzy 9INE i GamerLegion w ramach kwalifikacji do BLAST Premier Spring Showdown Europe 2023. Po trzymapowym starciu lepsi okazali się zawodnicy 9INE, którzy awansowali na turniej z serii BLAST!

Po pokonaniu Endpoint w półfinale RES Western European Masters Spring 2023, 9INE w finale czekało na zwycięzcę starcia pomiędzy GamerLegion i Alternate Attax. Z tego zwycięsko wyszedł skład Siuhego, z którym polski zespół miał walczyć o awans na BLAST Premier Spring Showdown.

Ancient (pick GamerLegion)

Spotkanie finałowe rozpoczęło się na Ancient, wybranym przez GamerLegion. Polacy rozpoczęli po stronie atakującej, jednak od samego początku było widać, że Siuhy i spółka nie przez przypadek wybrali tę mapę. Europejski skład nie dawał większych szans 9INE i do przerwy prowadził 11:4. Po zmianie stron Polacy zgarnęli rundę pistoletową, ale jak się później okazało, była to ostatnia wygrana przez nich runda. GamerLegion wygrało kolejnych pięć punktów i zgarnęło swoją mapę wynikiem 16:5.

Nuke (pick 9INE)

Drugą mapą był Nuke, wybrany przez 9INE. Podopieczni Nawrota zaczęli po stronie atakującej i szybko wyszli na prowadzenie 6:1. GamerLegion zdołało się zbliżyć na dwie rundy przy wyniku 7:5 dla polskiego składu, jednak od tamtego momentu Polacy już nie oddali żadnego punktu. 9INE wygrało Vertigo 16:5 i wszystko miało rozstrzygnąć się na Vertigo.

Vertigo (decider)

Trzecią mapę lepiej rozpoczęło GL, które zdobyło rundę pistoletową grając w ataku. 9INE szybko jednak odpowiedziało i po chwili było już 5:2 dla polskiej ekipy, która w końcówce pierwszej części straciła jednak tę przewagę i ostatecznie do przerwy prowadziła 8:7.

Po przejściu do defensywy GamerLegion ponownie wygrało rundę pistoletową, jednak 9INE odpowiedziało na to zdobyciem pięciu punktów. Dopiero w kolejnej rundzie GL było w stanie powstrzymać nasz atak, jednak następne trzy punkty znowu wpadły na nasze konto. 9INE prowadziło 15:10 i miało pięć punktów meczowych i mimo walki rywali, udało im się zamknąć mecz za piątą próbą, wygrywając 16:14.

Dzięki wygranej nad GamerLegion 9INE zapewniło sobie udział w wiosennej edycji BLAST Premier Spring Showdown. Turniej odbędzie się na przełomie marca i kwietnia, a wezmą w nich udział takie drużyny jak NiP, OG czy Fnatic.