Respawn.pl

9INE o krok od awansu na BLAST Premier Spring Showdown!

Autor: Maks Bartosik
9INE

Gracze 9INE są o krok od kolejnego wielkiego sukcesu. Polska formacja pokonała dzisiaj Endpoint w półfinale kwalifikacji do BLAST Premier Spring Showdown i jest o krok od awansu na główny turniej!

Polacy z 9INE zmagania w fazie grupowej zakończyli bez porażki i w półfinale trafili na Endpoint, które w swojej grupie zajęło drugie miejsce. Europejska formacja przystępowała do tego starcia ze swoim najnowszym nabytkiem, Fessorem który zajął miejsce Nertza. Mecz rozgrywany był w formacie Best Of Three.

Mirage (pick Endpoint)

Spotkanie półfinałowe rozpoczęło się na Mirage, wybranym przez Endpoint, a Polacy zaczynali po stronie broniącej. Lepiej w spotkanie weszli zawodnicy Endpoint, którzy wyszli na trzyrundowe prowadzenie, ale kolejne rundy to była wręcz dominacja 9INE. Mynio i spółka z wyniku 0:3 zrobili 8:4 i zapewnili sobie wygraną w pierwszej części, która ostatecznie zakończyła się wynikiem 9:6.

Po przejściu do ofensywy Polacy szybko powiększyli przewagę do sześciu rund, na co Endpoint zdołało odpowiedzieć tylko dwoma punktami. 9INE nie zamierzało czekać aż MHL i spółka się rozkręcą i szybko zakończyli mapę, wygrywając cztery rundy z rzędu i kończąc mecz wynikiem 16:8.

Vertigo (pick 9INE)

Drugą mapą tego pojedynku było Vertigo wybrane przez 9INE. Polacy tak samo jak na Mirage zaczęli po stronie atakującej. Ponownie lepiej w mecz weszli zawodnicy europejskiej formacji, którzy prowadzili 4:0. 9INE jednak podobnie jak na pierwszej mapie, jak już poczuło swój rytm, to nie dało rywalom szans. Polski skład doprowadził do wyniku 7:5, a do przerwy prowadził 8:7.

Po zmianie stron Endpoint zgarnęło rundę pistoletową i dwie kolejne, wychodząc na prowadzenie 10:8. Od tamtego momentu to 9INE prowadziło grę i Polacy bez większych kłopotów powstrzymywali każdy atak rywali. Endpoint od dziewiętnastej rundy zdołało zdobyć tylko jeden punkt i biało-czerwona formacja szybko zakończyła drugą mapę, wygrywając 16:11.

9INE jeden mecz od awansu na BLAST!

Dzięki wygranej nad Endpoint, 9INE awansowało do finału RES Western European Masters Spring 2023, w którym zmierzą się z zwycięzcą meczu pomiędzy GamerLegion i Alternate AttaX. Wygrany finałowego pojedynku zapewni sobie udział w wiosennej edycji BLAST Premier Showdown. Finałowe starcie zaplanowane jest na niedzielę na godzinę 19:00.