Respawn.pl

9INE zagra w CS’owej Lidze Mistrzów!

Autor: Maks Bartosik
9ine goofy

W końcu mamy potwierdzenie! 9INE zagra w nadchodzącym sezonie ESL Pro League i powalczy z najlepszymi drużynami na świecie!

O tym, że 9INE może spodziewać się zaproszenia do ESL Pro League, mówiło się już od kilku tygodni. Świetne wyniki polskiej formacji w pierwszej części sezonu miały oczywiście wpływ na jej pozycję w rankingu ESL, na podstawie którego były przyznawane zaproszenia do CS’owej Ligi Mistrzów. Dzisiaj ESL ogłosiło kolejne drużyny które na pewno wystąpią w osiemnastym sezonie ESL Pro League, a wśród nich znalazło się m.in. 9INE!

9INE zagra w ESL Pro League

Tym samym Polacy będą mieli okazję powalczyć z takimi zespołami jak Vitality, Natus Vincere, FaZe Clan, G2 Esports czy Heroic. Rozgrywki osiemnastego sezonu ESL Pro League wystartują 30 sierpnia i potrwają do końca września, gdy wyłoniona zostanie najlepsza drużyna. Na ten moment nie znamy tylko czterech ostatnich uczestników, których wyłonią m.in. europejskie mistrzostwa krajowe i kwalifikacje regionalne.

Kilka tygodni wcześniej otrzymaliśmy także potwierdzenie, że 9INE weźmie udział w IEM Cologne 2023. Dzisiejsze potwierdzenie zaproszenia do ESL Pro League oznacza to, że Polacy wystąpią na trzech najważniejszych turniejach w tej części sezonu – Major, IEM Cologne oraz właśnie ESL Pro League.