Respawn.pl

9INE znów wyżej w rankingu HLTV! Świetna aktualizacja dla polskich ekip

Autor: Krzysztof Sarna
hades 9ine

Wakacje w CS:GO dobiegają końca. Już za kilka dni wrócimy do rywalizacji na wielkich turniejach. Dlatego też miniony poniedziałek był tym ostatnim, w którym było słabo, jeśli chodzi o ilość zmian w najlepszej dziesiątce świata rankingu HLTV. Najnowsze notowanie okazało się jednak świetne dla polskich formacji. 9INE znów poszło w górę.

9INE wyżej

Mimo że wczoraj nie doszło do żadnej zmiany w TOP10 światowego rankingu HLTV, to warto zapamiętać tę konfigurację. Jest to stan wyjściowy, ponieważ już w nadchodzący czwartek rozpocznie się BLAST Premier Fall Groups. W zawodach tych na dwanaście ekip weźmie udział aż pięć z najlepszej dziesiątki. Doskonale przecież zdajemy sobie sprawę, że co poniedziałek kolejność ekip będzie się zmieniać.

CZYTAJ TAKŻE: Przemyślana skrzynka? Recenzja obudowy Cooler Master MasterBox TD500 Mesh V2

Aktualnie liderem jest Heroic, które posiada sporą przewagę nad drugim Teamem Vitality, bo są to 102 punkty. Najniższym stopniem podium może się pochwalić FaZe Clan. Następnie widnieje G2 Esports, a na piątej lokacie jest Paweł “dycha” Dycha wraz ze swoimi kolegami z ENCE. W drugiej piątce dostrzegamy Cloud9, a także GamerLegion na siódmym usytuowaniu. Organizacja ta jeszcze nie spadła mimo faktu, że w drużynie nie ma już dwóch zawodników. Ósme miejsce to polski akcent, ponieważ mówimy tu o szkoleniowcu Apeks, Jakubie “kubenie” Gurczyńskim. TOP10 zamyka Team Liquid wraz z Virtus.pro. 

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. Heroic
 2. Team Vitality
 3. FaZe Clan
 4. G2 Esports
 5. ENCE
 6. Cloud9
 7. GamerLegion
 8. Apeks
 9. Team Liquid
 10. Virtus.pro

Zdążyliśmy już zaznaczyć, że najnowsza aktualizacja okazała się bardzo dobra dla rodzimych zespołów i jest tak w rzeczy samej! Każda z drużyn poszła w górę. 9INE zawitało na dziewiętnastą posadę, podczas gdy Anonymo Esports na 48 i 80. W TOP100 są jeszcze reprezentanci PGE Turowa Zgorzelec i los kogutos. Jeśli chodzi o resztę najlepszej ósemki Polski, to jest to Singularity – awans o sześć miejsc, ThunderFlash  cztery pozycje oraz NAVI Javelins. Przedstawicielki płci pięknej widocznie progresują, czego dowodem jest już 155. pozycja.

Najlepsza ósemka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 19. 9INE (+1)
 • 48. Anonymo Esports (+3)
 • 80. Ignis Serpens (+8)
 • 81. PGE Turów Zgorzelec (+8)
 • 83. los kogutos 
 • 114. Singularity (+6)
 • 118. ThunderFlash (+4)
 • 155. NAVI Javelins (+8)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 17 lipca.