Respawn.pl

Absurdy skórkowe! Przegląd najdroższych rzeczy do CS:GO

Autor: Michał Maćkowski
CS:GO

Przedmioty do gier mogą kosztować naprawdę spore pieniądze, a fani CS:GO dobrze wiedzą, że koszt rękawiczek czy noża może być naprawdę duży. Dzisiaj przyjrzymy się, co aktualnie najdroższe jest na Steam, jeżeli chodzi o FPS od Valve.

Ostatnim razem przyjrzeliśmy się w całości rynku na Steamie, gdzie pokazaliśmy najdroższe przedmioty do gier oraz kilka ciekawostek. Dzisiaj natomiast zostawiamy całość i przenosimy się wyłącznie na rynek związany z CS:GO, który jest tak samo ciekawy!

Rynek Steam to trochę kopalnia pieniędzy, bowiem niektóre skórki kosztują po kilka tysięcy. Wiadomo wypłacić pieniędzy wprost na konto bankowe z platformy nie możemy, jednak są sposoby, które pozwalają małymi krokami wybierać pieniądze ze Steama. Skórki do CS:GO są bardzo popularne na Steamie i aktualnie na 19.03.2020 najdroższymi przedmiotami są złote naklejki z autografami. Te jednak są wyłącznie dostępne po jednej sztuce i ich cena jest znacznie zawyżona. To jednak nie oznacza, że autografy graczy czy naklejki drużynowe nie są drogie! Niektóre pamiątki po zawodnikach czy drużynach także osiągają niesamowite kwoty. Dobrym tego przykładem jest naklejka iBUYPOWER z rozgrywek w Kolonii w 2014 roku. Aktualnie najtańsza naklejka kosztuje aż 617 złotych i kilkanaście groszy.

skiny
fot.Steam
naklejka
fot.Steam

 

Jeżeli chodzi o noże, to aktualnie największą ceną pochwalić się może Bagnet M9 Marmurkowy Gradient ze StatTrakiem. Wiemy, że skórki z licznikiem praktycznie mnożą cenę razy dwa. Co ciekawe dość wysoko w zestawieniu najdroższych przedmiotów znajduje się także Nóż Motylkowy Gradient ze StatTrakiem. Aktualnie na rynku można nabyć sześć sztuk tego noża, a najtańszy kosztuje na ten moment 6 400 złotych. Warto także w tej kwestii napisać o AWP Gradient z najnowszej operacji. Aktualnie na rynku jest aż 15 sztuk tej skórki, co możemy określić jako najbardziej stabilnie cenowo skórkę. Najtańsza wersja tej skórki kosztuje w okolicach 6200 złotych

Pamiętajcie, że cena każdego przedmiotu na platformie może dobić do sufitu, bowiem przedmiot możemy wystawić maksymalnie za 1800$. Więcej o regulacjach na Steam przeczytacie tutaj. Natomiast takich skinów jak Dragon Lore czy Howl nie znajdziemy na rynku, bowiem cena tych skórek jest jeszcze wyższa, a ich zdobycie praktycznie niemożliwe.

Na sam koniec przyjrzyjmy się jeszcze dobrze zakorzenionej w historii CS:GO mapie Cobblestone. Wiemy, że na mapie nie grają już profesjonaliści, a co za tym idzie, nie jest grana na Majorach. To oczywiście spowodowało brak już możliwości zdobycia zestawu z pamiątkami, z którego może polecieć nam AWP Dragon Lore. Z tego powodu najtańszy zestaw kosztuje aż 1850 złotych! Na ten moment na rynku dostępnych jest około 400 sztuk zestawu z Cobblestone.

cobblestone