Respawn.pl

AGO zagra dziś w finale Funspark ULTI! Polskie derby pomiędzy Anonymo i Wisłą

Autor: Krzysztof Sarna

W końcu mamy polską drużynę w finale wielkiego turnieju. x-kom AGO zagra dziś o mistrzostwo Funspark ULTI Europe Regional Series 3. Na tym jednak nie spoczniemy, bo dojdzie do polskich derbów z udziałem Anonymo Esports i Wisły All iN! Games Kraków.

Pierwsze spotkanie i zarazem najważniejsze dziś rozpocznie się o godzinie 15:00. To o tej porze x-kom AGO spotka się z Lyngby Vikings w ramach wielkiego finału Funspark ULTI Europe Regional Series 3. Wczoraj “Jastrzębie” po trudnych bojach pokonały ekipę BLUEJAYS. Z kolei LV wygrało w duńskich derbach odprawiając Copenhagen Flames. Mimo że drużyna z Polski jest wyżej notowaną w światowym rankingu HLTV od graczy Martina “trace’a” Heldta, tak nie od dziś wiemy, że Lyngby Vikings jest formacją, przeciwko której gra się trudno. A przekonać o tym się mogło same AGO, które przegrało 1:2 z 41. siłą świata w Malta Vibes Knockout Series 1. W ostateczności przed rozpoczęciem dzisiejszych zawodów to Karol “rallen” Rodowicz i jego koledzy są faworytem tego pojedynku.

Dokładnie o godzinie 19:00 dojdzie do potyczki pomiędzy Anonymo Esports a Białą Gwiazdą. Wszystko to w zakresie 38. sezonu ESEA Premier. W o wiele lepszych okolicznościach znalazła się krakowska Wisła, która teraz jest na trzecim miejscu w grupie B i ma dziewięć punktów. To zatem przekłada się na to, że podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego na tę chwilę mają zapewniony udział w fazie pucharowej rozgrywek. Natomiast Janusz “Snax” Pogorzelski i jego koledzy muszą gonić stawkę i jest to tak naprawdę ostatni dzwonek, by spróbować pojawić się jeszcze w pierwszej czwórce. “Anonimowi” plasują się na piątej lokacie i po pięciu rozegranych starciach zgromadzili sześć oczek. Co więcej, dzisiejsze zawody będą doskonałą okazją do rewanżu dla Wiślaków, którzy w ubiegły poniedziałek dwukrotnie przegrali z 66. ekipą świata w ramach czwartej kolejki ESL Mistrzostw Polski. 

Równolegle MAD DOG’S PACT walczyć będzie o awans do wcześniej wspomnianego zaplecza ESL Pro League. Paweł “reatz” Jańczak i jego kompani wydłużyli sobie drogę po tym, jak niespodziewanie przegrali z Finest i spadli do dolnej drabinki. PACT nie może już sobie pozwolić na porażkę. W przeciwnym razie odpadnie z play-offów 38. sezonu ESEA Advanced i myśli będzie musiał odłożyć na przyszłe rozgrywki. Pierwsza runda dolnej drabinki nie powinna być trudna dla ekipy z Polski, ponieważ dziś na Rodaków czeka MASONIC, czyli drużyna, która na ten moment zajmuje 155. miejsce w światowym notowaniu. Duńczycy nie poradzili sobie w pierwszej rundzie górnej drabinki z HONORIS, stąd też ich obecność w dzisiejszym pojedynku. 

Harmonogram niedzielnych spotkań polskich drużyn prezentuje się następująco:

15:00 | x-kom AGO vs. Lyngby Vikings – BO3 [Transmisja]

19:00 | Anonymo Esports vs. Wisła All iN! Games Kraków – BO3 [Transmisja]

19:00 | MAD DOG’S PACT vs. MASONIC – BO3 [Transmisja]