Respawn.pl

Aktualizacja silnika do Half-Life spowodowała problemy z Counter-Strike 1.6

Autor: Michał Maćkowski
Half-life

Takiej niespodzianki fanki Counter-Strike 1.6 się nie spodziewali, ale najnowsza aktualizacja do Half-Life popsuła starszą wersję najpopularniejszego FPS’a na świecie! 

Counter-Strike 1.6 przestał działać przez aktualizację Half-Life

Gracze, którzy wierni są Counter-Strike 1.6 przeszli chwilę grozy, bowiem Valve zgotowało im nie lada problem. Wszystko przez aktualizację Half-Life, która popsuła wszystkie gry oparte właśnie na tym tytule. Deweloperzy chyba nie zdawali sobie z tego sprawę, jednak społeczność szybko zareagowało i na ten moment znalazła rozwiązanie.

Counter-Strike 1.6 to wciąż popularna wersja najpopularniejszego FPS’a na świecie i wielu graczy nie chce rozstawać się z tą wersją. Jednak ostatnia aktualizacja dla silnika Half-Life spowodowała, że gracze nie mogą normalnie uruchomić wersji 1.6 CS’a, co od razu wzbudziło niepokój wśród fanów. Jak możemy przeczytać w oficjalnym opisie, aktualizacja ma na celu zwiększyć potencjał twórców modów.

Przeczytaj więcej – Kolejne dziwne błędy w CS2! Teleportacja i rzut bombą jako nowa dyscyplina esportowa

Aktualizacja silnika ma na celu wprowadzić panoramiczne ekrany i lepszą rozdzielczość menu, co oznacza że Counter-Strike 1.6 w przyszłości może zostać ulepszony i zostaną dodane do niego nowe funkcje. Z pewnością dla fanów tej wersji będzie to nie lada gratka.

CS 1.6 można nadal grać

Jeżeli nie możecie włączyć Counter-Strike 1.6 to nic straconego, bo społeczność od razu znalazła rozwiązanie. Wystarczy bowiem na Steam kliknąć prawym przyciskiem myszy na grę, następnie przejść do zakładki beta i zaznaczyć udział w wersji beta. To pozwoli odpalić grę. Warto wspomnieć że Counter-Strike 1.6 oparty jest właśnie na Half-Life, dlatego też aktualizacja dotknęła także inne tytuły.