Respawn.pl

Alliance wkracza na scenę CS2! W nowym składzie byli gracze Fnatic i NiP

Autor: Marcin Kapusta

Szwedzka organizacja Alliance wkroczyła w świat Counter-Strike’a 2, prezentując swój pierwszy skład. Na jego pokładzie znalazł były prowadzący Ninjas in Pyjamas i Fnatic!

Alliance to skandynawska organizacja esportowa, posiadająca dywizje w takich tytułach, jak Apex Legends, VALORANT czy PUBG. Najbardziej kojarzona jest jednak z okresu dominacji na scenie Doty 2 w 2013 roku. Wówczas jej reprezentanci zdołali zwyciężyć prestiżowy turniej The International, inkasując ponad milion 400 tysięcy dolarów. Dziś przyszła pora na ekspansję na Counter-Strike’a 2, który swoją oficjalną premierę świętował zaledwie trzy dni temu. 

Nasza ekspansja do Counter-Strike’a 2 to ważny moment dla Alliance. Ważne było dla nas, aby zrobić to we właściwy sposób, zgodnie z naszymi wartościami i wartościami naszych fanów. Nasze zaangażowanie we wspieranie utalentowanych graczy i tworzenie zwycięskiej otoczki pozwoliło nam stać się jedną z najbardziej szanowanych organizacji w branży. To dziedzictwo chcemy kontynuować. Wkraczając w świat CS2, jesteśmy gotowi wnieść ten sam poziom poświęcenia, strategii i pasji” – zakomunikował założyciel i CEO Alliance, Loda Berg.

Angaż w pierwszym zespole Alliance otrzymali wyłącznie Szwedzi – Niclas “PlesseN” Plessen, Jonathan “b0denmaster” Bodenmalm, Arvid “avid” Aberg, Robin “robiin” Sjögren oraz Simon “twist” Eliasson, który w przeszłości przywdziewał trykoty Fnatic i Ninjas in Pyjamas. 28-letni weteran nie będzie jednak pełnił swojej nominalnej funkcji IGL-a. Pałeczkę prowadzącego przejął bowiem robiin, mający w swoim CS-owym dorobku epizody m.in. w Teamie Endpoint, FlipSid3 Tactics czy Epsilon eSports.

Alliance wyciągnie pomocną dłoń dla młodych adeptów

Zgodnie ze słowami menadżera dywizji CS2 Daniela Aicardiego, zarząd Alliance planuje stworzyć odpowiednie struktury dla rozwoju młodych graczy ze skandynawskiego podwórka. Oprócz stowarzyszenia młodzieżowego powiązanego z organizacją, planowane jest również stworzenie akademii.

Ogłoszenie naszego wkroczenia na scenę CS2 jest częścią większej strategii odbudowy szwedzkiej sceny esportowej. Oprócz zespołu, założymy stowarzyszenie młodzieżowe powiązane z Alliance, które będzie inwestować i wzmacniać młodych graczy, niezależnie od przynależności kulturowej, społeczno-ekonomicznej lub religijnej, gdzie wspólnym mianownikiem jest miłość do gier i esportu. Założymy również akademię i przeprowadzimy różne spotkania społeczności na terytorium całej Szwecji. Naszą długoterminową ambicją jest rywalizacja na najwyższym poziomie CS2, ale ponieważ jest to nasze pierwsze przedsięwzięcie w Counter-Strike’u, w najbliższym czasie skupimy się na rywalizacji na naszym lokalnym podwórku” – oświadczył menadżer dywizji CS2, Daniel Aicardi.

Udany debiut

Nowy skład Alliance ma już za sobą udany debiut. Dziś Szwedzi pokonali niemieckie ALTERNATE aTTaX w ramach półfinałów turnieju MEO XL Cup 2023, rozgrywanego w portugalskim Portimão. Już jutro (tj. 1 października) podejmą Brazylijczyków z MIBR w wielkim finale.

Nowy skład Alliance wygląda następująco:

  • Sweden Niclas “PlesseN” Plessen
  • Sweden Jonathan “b0denmaster” Bodenmalm
  • Sweden Arvid “avid” Aberg
  • Sweden Robin “robiin” Sjögren
  • Sweden Simon “twist” Eliasson