Respawn.pl

TO SIĘ DZIEJE! PREMIERA CS2 I KONKRETNY TRAILER

Autor: Krzysztof Sarna
premiera CS2

Doczekaliśmy się! Valve wreszcie zaprezentowało trailer najnowszego Counter-Strike’a – CS2! Tym samym kończy się świetna era, jaką stanowił przez minionych jedenaście lat CS:GO. To piąta premiera kultowej strzelanki. Cóż więcej rzec… Czas napisać nową historię! 27 września 2023 roku to premiera CS2.

PREMIERA CS2

O tym mówiło się już od około roku. Mnóstwo plotek spekulacji, następnie ograniczonych testów beta oraz multum aktualizacji poprawiających grę. Wreszcie Counter-Strike 2 ujrzał światło dzienne dla wszystkich i co najważniejsze – jest bezpłatny. Gra jawi się jako bezpłatna aktualizacja do wydanego w 2012 roku CS:GO.

Pod nieustannym znakiem zapytania stoi to, który turniej jako pierwszy zostanie rozegrany w CS2. Na ten moment wiadomo tylko, że pierwszą imprezą rangi Major będzie ten organizowany przez PGL w Kopenhadze w połowie lutego i na początku marca. Wydaje się jednak, że w najbliższych dniach sami organizatorzy poszczególnych turniejów przedstawią swoją wizję.

CZYTAJ TAKŻE: Anti-cheat w Counter-Strike 2 szokuje; Gracze otrzymują bany za używanie komendy dostępnej w grze!

Bezsprzecznie przed deweloperami CS-a jeszcze wiele pracy, ponieważ nie ulega wątpliwości, że przez pierwszych kilka miesięcy trzeba będzie porządnie zoptymalizować grę. Wiele osób skarżyło się na wielkie spadki klatek na sekundę w porównaniu z CS:GO. Przez najbliższy miesiąc, a być może nawet dwa spodziewać się możemy wielu aktualizacji, które w głównej mierze skupiać się będą na usuwaniu błędów, poprawkach oraz zabiegach usprawniających rozgrywkę.

NOWOŚCI W CS2

Wielką zmianą w porównaniu do dobrze znanemu każdego CS:GO jest zmniejszenie liczby rund. Nie będzie już łącznie 30 rund, a 24. Tak więc by wygrać mapę trzeba będzie zwyciężyć dokładnie trzynaście odsłon. Należy także wspomnieć o mapach, które przeszły wielkie zmiany kosmetyczne, ale także tekstury. Do takich planów należą m.in. Overpass czy Inferno. Oczywiście nasze oko cieszyć będzie grafika pracująca na silniku Source 2. Nie pomijamy także systemu rangowego, wszak od teraz nie będzie już takich rang, jakie znamy z Counter-Strike’a: Global Offensive, a punkty i rankingi regionalne, co wydaje się o wiele lepszym rozwiązaniem.

Zdecydowana większość społeczności oczekiwała konkretnych zmian w kontekście tickrate’u serwerów. Spodziewano się przejścia z 64 tick na 128, ale wyszło prawie jak zawsze. W CS2 mamy do czynienia z systemem sub-tick. Więcej o tym systemie przeczytacie tutaj. Na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak cieszyć się z tego, że premiera CS2 w końcu ma miejsce. Z niecierpliwością czekamy na kolejne ruchy ze strony wydawcy gry.