Respawn.pl

Anti-cheat w Counter-Strike 2 szokuje; Gracze otrzymują bany za używanie komendy dostępnej w grze!

Autor: Michał Maćkowski
Counter-Strike 2 grafika promująca, update CS2

Wiem, że Counter-Strike 2 aktualnie jest w wersji beta, jednak ilość błędów może lekko przerażać, szczególnie graczy, którzy niesłusznie otrzymali bana przez anti-cheata. 

Anti-cheat w Counter-Strike 2 do poprawy!

Gracze wciąż znajdują nowe błędy w Counter-Strike 2, jednak aktualnie w ogniu krytyki jest anti-cheat. Najpierw blokada przeciw oszustom nie wykryła nic podejrzanego w meczach gracza ze wszystkimi wygranymi do tej pory spotkania, a blokuje osoby, które nie naruszyły zasad gry.

Test anti-cheata postanowił wykonać znany wśród społeczności Poggu, który poprosił graczy podczas rozgrywanego spotkania, aby go zgłosili, bo oszukuje. Gracz nie używał wspomagaczy, a jedynie wykorzystywał komendę dostępną w grze na szybki obrót o 180 stopni. Gracze informowali, że za używanie tej komendy można otrzymać VAC. Gracz postanowił to sprawdzić i faktycznie otrzymał blokadę.

Sprawa bardzo szybko rozeszła się po społeczności Counter-Strike, która nie może uwierzyć w zaistniałą sytuację. Co ciekawe, na koncie Poggu pojawił się VAC, a konto zostało zablokowane. Dziwne więc, że anti-cheat blokuje za używanie komend dostępnych w grze, które Valve w sumie powinno usunąć.

VAC Counter-Strike 2

fot. Twitter/@poggu__

To nie koniec dziwnych zachowań anti-cheata

Jak poinformował DonHaci na swoim Twitterze, w jego wiadomościach prywatnych pojawiają się coraz ciekawsze informacje dotyczące źle działającego wciąż anti-cheata. Jak informuje DonHci, gracze mają otrzymywać bany za wpisywanie losowych poleceń w konsoli. Dodatkowo nakładane blokady za używanie komendy, która pozwala natychmiast wykonać obrót o 180 stopni, wygląda na to jest zdecydowanie częstsze w CS 2.

Na ten moment Valve nie odniosło się do zaitniałych sytuacji i nie komentuje źle działającego anti-cheata. Więcej informacji o Counter-Strike 2 można znaleźć w naszej specjalnej zakładce.