Respawn.pl

Anonymo i PGE Turów o krok bliżej majora!

Autor: Maks Bartosik

Dzisiaj rozgrywane były mecze drugiego dnia drugiej tury otwartych kwalifikacji do turnieju RMR przed BLAST.tv Major Paris 2023. Do 9INE, Honoris i Illuminar w zamkniętych kwalifikacjach dołączyły dwa kolejne polskie zespoły!

Do drugiego dnia otwartych kwalifikacji do turnieju RMR Majora w Paryżu przeszło łącznie siedem polskich zespołów – Anonymo, Thunderflash, PGE Turów, Permitta, Los Kogutos, Haspers Team i Scou7 Gang. Oprócz nich walczyły jeszcze Let Us Cook ze Snaxem w składzie i Endpoint z mhl’em. Ostatecznie, awans wywalczyły tylko dwie polskie drużyny, co i tak jest sporym sukcesem polskiej sceny.

Jako pierwsze awans zapewniło sobie PGE Turów Zgorzelec. Darko i spółka w decydującym meczu mierzyli się z brytyjskim teamem o nazwie dripmen. Polacy mimo lekkich problemów na drugiej mapie zdołali wygrać 2:0 i zobaczymy ich w zamkniętych kwalifikacjach do turnieju RMR.

Jako drudzy awans wywalczyli zawodnicy Anonymo. Formacja Innocenta w 1/8 finału trafili na serbski Partizan. Po niezwykle zaciętym spotkaniu lepsi okazali się Polacy, którzy wygrali 2:0 i dołączyli do pozostałych czterech polskich drużyn w zamkniętych kwalifikacjach do turnieju RMR.

Zamknięte kwalifikacje startują już jutro, 16 lutego. Obecnie trwają jeszcze mecze o seedy, po których zakończeniu poznamy oficjalne zestawienia obu grup kwalifikacji.