Respawn.pl

CO ZA COMEBACK! HONORIS KROK BLIŻEJ MAJORA!

Autor: Filip Woszczek

Pierwsze otwarte kwalifikacje do Majora w Paryżu zakończyły się porażką dla większości polskich ekip, ale nie dla HONORIS i Karola “rallena” Rodowicza. Ekipa TaZa zdołała odwrócić losy spotkania po niewiarygodnym comebacku z wyniku 8:14 na Overpassie, meldując się w zamkniętych kwalifikacjach do europejskiego RMR.

Nuke, pomimo że padł wyborem polskiej formacji, okazał się być pokazem totalnej dominacji ze strony przeciwnika. Cztery rundy po stronie terrorystów dawały małą nadzieję na powrót w CT, ale koniec końców HONORIS zdobyło jeden punkt jako antyterroryści. Na Vertigo to ekipa TaZa pokazała przez chwilę dominację w obronie, ale SINNERS momentalnie nadgoniło stratę względem rywali, kończąc połówkę ze stratą tylko jednego punktu względem polskiej drużyny. Zmiana stron oznaczała totalne piekło dla SINNERS, ponieważ HONORIS zmontowało aż osiem rund z rzędu w ataku, a dużą cegiełkę dołożył do tego SaMey, zdobywając aż 28 fragów na tej mapie.

Overpass wyglądał podobnie jak pierwsza mapa, czyli dominująca połówka po stronie CT ze strony zawodników czeskiej organizacji (11:4). Ich łupem padły również obie pistoletówki, co nie oznaczało dobrych wieści dla Polaków. HONORIS szybko jednak odwinęło się w rundzie z forcebuy’em, dając sobie nadzieję na powrót. Rywale nadal zdobyli jeszcze dwie rundy, ale to wtedy rozpoczęła się lawina wygrywanych rund przez HONORIS. Polscy zawodnicy zdołali wygrać osiem rund z rzędu, nie pozwalając rywalom nawet na podjęcie walki w dogrywce.

HONORIS honoris 21 sinners SINNERS HLTV
Nuke 5:16Vertigo 16:7  Overpass 16:14  

Wygrana w tym spotkaniu dała Polakom awans do zamkniętych kwalifikacji do RMR, ale niedługo po tym rozegrali oni mecze Best of 1 decydujące o rozstawieniu. Najpierw ponieśli oni porażkę wysokim wynikiem 4:16 przeciwko EYEBALLERS, by później odnieść zwycięstwo w starciu z “500”, pokonując bułgarski zespół wynikiem 16:7. Takie rezultaty dają im miejsce 5-6.

Warto również wspomnieć o rallenie wchodzącym w skład Into The Breach. Jego ekipa zdołała wygrać w trudnym meczu przeciwko MASONIC, który jednak zakończył się bez straty mapy, po dogrywce na Inferno. Później odnieśli oni także zwycięstwo przeciwko B8 na Vertigo (16:14), a końcowo walkower z Viperio dał im miejsce 1-2 w kwalifikacjach.

Drużyny, które dostały się do zamkniętych kwalifikacji rozegrają swoje spotkania już w czwartek, natomiast tego dnia jednocześnie Honoris podejmie walkę na Malcie, w ramach turnieju lanowego CCT Finals z pulą 100 000 dolarów. Poza tym, w środę zostaną jeszcze rozegrane spotkania drugich otwartych kwalifikacji do RMR.