Respawn.pl

Anonymo jeszcze walczy, a x-kom AGO o awans w SSS 2. W grze także Wisła i EMERITOS BANDITOS

Autor: Krzysztof Sarna
Emeritos Banditos

Już dzisiaj czekają nas kolejne zmagania polskich formacji. Śmiało rzec można, że będzie się działo, ponieważ w grze ujrzymy Anonymo Esports, x-kom AGO, Wisłę All iN! Games Kraków oraz EMERITOS BANDITOS.

Marzec rozpoczął się całkiem przyjemnie, wszak drużyny z Polski radzą sobie przyzwoicie. Już dzisiaj ujrzymy kolejne mecze i to w różnych rozgrywkach. Czwartek umilą nam reprezentanci Anonymo, AGO, Wisły i EB.

Jako pierwsi na serwer wejdą zawodnicy Anonymo, bo o godzinie 9:00. Podopieczni Adriana “IMD” Piepera zmierzą się z Movistar Riders. “Anonimowi” na swoim koncie mają zwycięstwo i dwie porażki w Snow Sweet Snow 2 co oznacza, że ewentualna przegrana zakończy ich przygodę z turniejem. Z kolei triumf wyrówna bilans, dzięki czemu Polacy zagraliby w piątek o awans. Trzeba przyznać, że oponent wcale nie będzie prosty, wszak jest to 27. drużyna rankingu HLTV. Jednak w miniony poniedziałek AGO udowodniło, że nie taki straszny diabeł jak go malują.

No i właśnie o godzinie 15:00 przywołane wcześniej “Jastrzębie” stoczą bój z Copenhagen Flames o awans do fazy pucharowej Snow Sweet Snow 2. Michał “snatchie” Rudzki i spółka do tej pory wygrali z Movistar Riders i Endpoint, ale przegrali z Winstrike. Nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za Polaków, by ujrzeć ich w następnym etapie rozgrywek. 

Wisła All iN! Games Kraków wcale nie zwalania tempa i rozegra kolejne spotkanie w ramach 36. sezonu ESEA Premier. Wiślacy pokazują, że w tych zmaganiach radzą sobie znakomicie, czego dowodem jest dorobek dwunastu punktów po pięciu meczach. Biała Gwiazda przegrała tylko z Winstrike, a wygrała już z GamerLegion, SAW, FATE oraz HellRaisers i zajmuje drugą lokatę w grupie A. Dzisiejszym oponentem zawodników Mariusza “Loorda” Cybulskiego będzie forZe, które z czterech meczów wygrało dwa.

Na godzinę 20:30 zaplanowano pojedynek EMERITOS BANDITOS. Piotr “Izak” Skowyrski i spółka zmierzą się tego wieczora z łotewskim zespołem Cosmoss Riga. “Emeryci” na swoim koncie w ESEA Intermediate mają pięć zwycięstw oraz osiem porażek. Nieco lepiej prezentuje się oponent, który triumfował siedem razy, a przegrywał pięć. 

Harmonogram czwartkowych spotkań Polaków prezentuje się następująco:

09:00 | Anonymo vs. Movistar Riders – BO3 [Transmisja]

15:00 | x-kom AGO vs. Copenhagen Flames – BO3 [Transmisja]

19:00 | Wisła All iN! Games Kraków vs. forZe – BO3

20:30 | EMERITOS BANDTIOS vs. Cosmoss Riga – Vertigo [Transmisja]