Respawn.pl

Anonymo nieustannie pnie do góry w rankingu HLTV!

Autor: Krzysztof Sarna
Honoris, reiko

Za nami BLAST Premier Spring Final, tak więc warto po weekendzie zajrzeć do rankingu HLTV, bowiem doszło do kolejnej aktualizacji. Fakt zakończenia dużej imprezy nie wpłynął jednak na liczbę i efektowność zmian, ponieważ powiało nudą. Na polskim podwórku owych przetasowań pojawiło się więcej, a wartym odnotowania uwagi jest racja, że Anonymo Esports pnie się do góry.

Z nudą w TOP10, Anonymo coraz lepiej

Wydawać by się mogło, że zakończenie rywalizacji w ramach BLAST Premier Spring Final przyniesie ogrom zmian w najlepszej dziesiątce świata, ale nic bardziej mylnego! Mimo tego, że na osiem ekip, które brały udział aż pięć było z najlepszej dziesiątki – w żadnym stopniu nie wpłynęło to na modyfikacje. Mistrzostwo zdobyte przez Heroic nie wystarczyło na to, by przegonić lidera, Team Vitality. Duńczycy jednak bardzo zbliżyli się do “Pszczółek”, tracąc do nich już tylko 47 punktów. Jeśli chodzi już o konkretne zmiany, to G2 Esports wyprzedziło ENCE, które w minioną niedzielę przegrało w wielkim finale ESL Challenger League. Podobna zmiana nastąpiła pomiędzy Apeks a Teamem Liquid. Podopieczni Jakuba “kubena” Gurczyńskiego uciekli z niewygodnej, dziesiątej pozycji. 

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. Team Vitality
 2. Heroic
 3. FaZe Clan
 4. G2 Esports (+1)
 5. ENCE (-1)
 6. Cloud9
 7. Natus Vincere
 8. GamerLegion
 9. Apeks (+1)
 10. Team Liquid (-1)

CZYTAJ TAKŻE: jabbi z nagrodą MVP BLAST Premier Spring Final

W ostatnich tygodniach niezbyt dobrze wygląda usytuowanie 9INE, które minimalnie, bo minimalnie, ale jednak spada. Tym razem Krzysztof “Goofy” Górski i jego koledzy poszli w dół o trzy lokaty. Trzeba czekać na moment, w którym polski zespół weźmie udział w większym turnieju, a wczoraj przecież dowiedzieliśmy się, że podopieczni Piotra “nawrota” Nawrockiego zagrają za miesiąc na IEM Cologne. Anonymo Esports mimo przegranego finału wiosennych ESL Mistrzostw Polski poszło do góry o sześć miejsc i jest już na 57. Na ubiegłotygodniowej pozycji utrzymało się Illuminar Gaming. Ignis Serpens z racji zdobytego mistrzostwa Polski poszło wzwyż o trzy posady. Z najlepszej setki wyleciał jednak PGE Turów Zgorzelec oraz AGO Esports. Organizacja z Dolnego Śląska zaliczyła największy regres, bo spadła aż o dziewiętnaście usytuowań! Grono najlepszej ósemki Polski zamyka Singularity i NAVI Javelins na odpowiednio 154 i 164. lokacie.

Najlepsza ósemka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 24. 9INE (-3)
 • 57. Anonymo Esports (+6)
 • 78. Illuminar Gaming
 • 87. Ignis Serpens (+3)
 • 102. PGE Turów Zgorzelec (-19)
 • 103. AGO Esports (-8)
 • 154. Singularity (-6)
 • 164. NAVI Javelins 

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 19 czerwca.