Respawn.pl

jabbi z nagrodą MVP BLAST Premier Spring Final

Autor: Krzysztof Sarna

Kolejny wielki turniej CS:GO za nami. Oznacza to zatem, że trzeba jeszcze poświęcić chwilę najlepszemu zawodnikowi całych zmagań. W przypadku BLAST Premier Spring Final tytuł MVP zainkasował Jakob “jabbi” Nygaard.

jabbi najlepszym graczem na BLAST Premier Spring Final

Heroic w niedzielnym finale BLAST Premier Spring Final pokazało, że nie bez powodu zajmuje drugą pozycję w światowym rankingu HLTV. Duńczycy pokonali wyżej notowany od siebie Team Vitality. Wielką, wręcz olbrzymią rolę w tym wszystkim miał Nygaard, który został okrzyknięty mianem MVP całego turnieju. 

19-letni Duńczyk wraz ze swoimi kolegami rozegrali łącznie dziesięć map. Tylko na jednej z nich rating jabbiego był “czerwony”. Mowa tu konkretnie o Inferno w półfinałowym starciu przeciwko Imperial, kiedy to zawodnik ze Skandynawii miał 0.81. Najlepiej za to poszło mu na Inferno w otwierającym spotkaniu z Complexity Gaming. Wówczas stosunek zabójstw do śmierci reprezentanta Heroic wyniósł 21-11, a to z kolei przełożyło się na rating 1.49. 

CZYTAJ TAKŻE: Ignis Serpens wygrywa ESL Mistrzostwa Polski

Ogólna ocena riflera to natomiast 1.18. Rywalizacja o miano MVP była niesamowicie zacięta. Głównym kandydatem do zdobycia tego medalu był Martin “stavn” Lund. Na liście widniał także Mathieu “ZywOo” Herbaut i Casper “cadiaN” Møller. To jednak Nygaard został okrzyknięty najbardziej wartościowym zawodnikiem dzięki połączeniu fenomenalnego wpływu na zwycięstwa w rundach i byciu najlepszym graczem całego finału. 

Warto wspomnieć i podkreślić, że dla jabbiego to pierwsza tego typu nagroda w jego karierze.