Respawn.pl

ANONYMO O KROK OD MAJORA! POLACY RZUTEM NA TAŚMĘ WYGRYWAJĄ Z ENTROPIQ

Autor: Krzysztof Sarna

Jeszcze przed startem tego pojedynku wątpiliśmy w to, czy Anonymo Esports zdoła ponownie zaskoczyć na RMR. Jednakże formacja z Polski dokonała drugiej niespodzianki, a to za sprawą pokonania Entropiq. A to oznacza, że zespół znad Wisły dzieli tylko jedna wygrana od awansu na PGL Majora w Antwerpie.

Anonymo Esports jest aktualnie w bardzo komfortowej sytuacji, jeśli mówimy o grupie b na RMR. “Anonimowi” dzięki wygranej z Entropiq potrzebują tylko i aż wygranej w meczu BO3. Paweł “innocent” Mocek i jego koledzy w dwa dni sprawili dwie sensacje i jest naprawdę o czym mówić.

Trzecie starcie “Anonimowych” na RMR przeciwko Entropiq miało miejsce na mapie Ancient. Podopieczni Adriana “imd” Piepera rozpoczęli tę konfrontację po stronie antyterrorystów. Sam początek jednak należał do czeskiej organizacji, ponieważ ta mogła się poszczycić pięcioma punktami zaliczki (6:1). Nieustannie Rodacy bić się jednak nie dali i ruszyli do kontrofensywy, a zasadniczo to postawili na solidną defensywę. Efekt? Prowadzenie 8:7.

Po zmianie stron Arek “Vegi” Nawojski i jego koledzy zwiększyli swoją przewagę do czterech oczek (12:8). Co prawda rosyjsko-kazachski kolektyw miał przebłyski, ale końcowe zwycięstwo nieustannie się zbliżało (14:12). Bardzo gorąco i emocjonująco zrobiło się w samej końcówce tej konfrontacji, ponieważ Anonymo roztrwoniło tę przewagę i wszystko rozstrzygało się w trzydziestej odsłonie. Mimo przewagi trzech na dwóch po stronie Entropiq to drużyna znad Wisły wygrała całe starcie rezultatem 16:14.

Anonymo Esports 1:0 Entropiq – Ancient 16:14

Pierwsza szansa do awansu na PGL Majora w Antwerpie pojawi się już jutro, a więc w sobotę (23 kwietnia). Na tę chwilę nie wiemy jeszcze z kim przyjdzie się zmierzyć podopiecznym Adriana “imd” Piepera, wszak przeciwnicy są wyłaniani dopiero wieczorem, po zakończeniu wszystkich spotkań. W przypadku, gdyby Polacy sobie jutro nie poradzili i przegrali mecz, ostatnia szansa nadarzy się w niedzielę.

Więcej informacji na temat rywalizacji grupy B w ramach PGL MAJOR ANTWERP 2022 EUROPE znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.