Respawn.pl

Anonymo oraz Illuminar z awansem do play-offów turniejów CCT

Autor: Krzysztof Sarna
PACT

Wtorek był kapitalnym dniem, jeśli chodzi o podboje polskich formacji na arenie międzynarodowej. Na trzy możliwe spotkania wszystkie zakończyły się pomyślnie dla Rodzimych drużyn. Anonymo Esports wraz z Illuminar Gaming awansowały do fazy play-off poszczególnych turniejów CCT.

Anonymo wraz z IHG powalczą o wygranie turniejów CCT

Anonymo Esports pokonało ECLOT w ćwierćfinale górnej drabinki ósmego sezonu European Pro League. “Anonimowi” w dwóch mapach rozprawili się czeską drużyną. Świetnie rozpoczęło się to spotkanie dla Kamila “Sobola” Sobolewskiego i jego kolegów, którzy wybrali Inferno i triumfowali na nim do pięciu. Vertigo tak proste już nie było, ponieważ trzeba było nadrabiać po pierwszej połowie, ale udało się domknąć ten plan w 29 odsłonach. W półfinale górnej drabinki tego turnieju polski zespół zmierzy się z IKLĄ. Do wielkiego finału wraz z tym pojedynkiem pozostały dwa kroki. 

CZYTAJ TAKŻE: Izak numerem jeden na Twitchu w maju!

Illuminar Gaming nie musiało się wysilać i awansowało do play-offów CCT West Europe Series 4. Wszystko za sprawą tego, że Sangal oddało ten pojedynek walkowerem. Na sam start etapu pucharowego IHG zagra z BIG! 

A jeśli jesteśmy w temacie turniejów CCT, to podopieczni Vincenta “vinSa” Jozefiaka pokonali akademię ENCE 2:0 i również zameldowali się w fazie play-off. Samo starcie było bardzo przyjemne dla Polaków, którzy nie musieli się zbytnio wysilać, co bezsprzecznie potwierdzają same rezultaty. 16:9 i 16:3 na Ancient i Overpass wskazują niejako na mecz bardziej sparingowy, aniżeli oficjalny. W 1/8 finału Dawidowi “lunAticowi” Cieślakowi i spółce przyjdzie się zmierzyć z Monte. 

Wtorkowe wyniki polskich formacji prezentują się następująco:

Anonymo Esports 2:0 ECLOT – Inferno 16:5, Vertigo 16:13

Illuminar Gaming 1:0 Sangal – BO5 – walkower Sangal

Anonymo Esports 2:0 – ENCE Academy – Ancient 16:9, Overpass 16:3