Anonymo walczyło do końca z OG, Illuminar po dogrywce przegrywa z Falcons na start drugiego dnia kwalifikacji do RMR

Autor: Maks Bartosik

Pierwsze dwa mecze z udziałem polskich zespołów w drugim dniu zamkniętych kwalifikacji do RMR już za nami. Illuminar podejmowało Falcons, a Anonymo mierzyło się z OG.

Drugi dzień zamkniętych kwalifikacji do turnieju RMR rozpoczął się od dwóch meczów z udziałem Polaków. W pierwszym IHG podejmowało francuskie Falcons, a w drugim Anonymo musiało stawić czoła ekipie F1ka. Oba mecze rozgrywane były pomiędzy zespołami z bilansem 1:1, a zwycięzcy mogli przybliżyć się do wyjazdu do Danii.

Anonymo – OG

Anonymo swój mecz z OG rozgrywało na Ancientcie, którego Polacy rozpoczęli po stronie atakującej. Szpero i spółka zaczęli mecz w dobrym stylu, wychodząc na prowadzenie 3:1. Potem jednak OG kontrolowało spotkanie i Polacy nie radzili sobie z defensywą rywali, a do przerwy przegrywali 5:10. Po zmianie polski skład rozpoczął comeback i w pewnym momencie mieliśmy nawet remis 11:11, ale OG w końcówce się przebudziło i zdołało wygrać 16:13.

Illuminar – Falcons

IHG swoje spotkanie z francuskim Falcons rozgrywało na Overpassie, zaczynając po stronie terrorystów. Polska formacja zaczęła mecz tak samo jak Anonymo i prowadziła 3:1, by na koniec pierwszej połowy przegrywać 5:10. Po zmianie stron Illuminar wróciło do spotkania i zapewniło sobie nawet trzy punkty meczowe przy wyniku 15:12, których Polacy jednak nie wykorzystali. W dogrywce górą byli już Francuzi, którzy wygrali 19:17 i to oni mają teraz bilans 2:1.

Zapowiedź pozostałych spotkań z udziałem Polaków możecie znaleźć tutaj.