Respawn.pl

Apeks podpisało trzyletni kontrakt z Norwegiem

Autor: Krzysztof Sarna

Długoterminowe kontrakty na scenie CS-a to przeszłość? Nic z tych rzeczy! Nadal są one powszechne, co potwierdziło Apeks. Organizacja z Norwegii związała się z rodzimym zawodnikiem, Ådne “⁠sense⁠” Fredriksenem. 

Apeks również w komplecie

Organizacja z Norwegii związała się z dotychczasowym zawodnikiem jej akademii, sense. To zawodnik urodzony w 2003 roku, który od 30 czerwca 2021 roku do 4 października ubiegłego roku reprezentował barwy akademii, Apeks Rebels. Na samym początku października 2023 roku wstąpił do głównego składu na okres testowy, który z powodzeniem przeszedł. W dwa miesiące zajął 9-12. miejsce na IEM Sydney, dotarł do ćwierćfinału Roobet Cup czy zdobył wicemistrzostwa Good Game-ligaen Fall 2023, Elisa Masters Espoo 2023 oraz ESL Challenger Atlanta 2023. 

Jestem zaszczycony, że mogę przejąć rolę IGL-a dla Apeks. Zaufanie i wsparcie ze strony moich kolegów z drużyny i organizacji wiele dla mnie znaczą. Jestem podekscytowany możliwością przewodzenia tej utalentowanej grupie zawodników i pracy na rzecz osiągnięcia celów podczas nadchodzącego Majora i przyszłych turniejach – mówił najnowszy nabytek skandynawskiej organizacji. 

CZYTAJ TAKŻE: 17-latek z awansem do głównego składu Sprout

Do zmiany w szeregach norweskiej organizacji doszło w wyniku przenosin Damjana “kyxsana” Stoilkovskiego do Heroic. sense przez dwa pierwsze miesiące gry w barwach Apeks osiągnął rating 0.94. 

Jesteśmy podekscytowani, że możemy oficjalnie powitać sense jako naszego stałego IGL-a. Jego przejście z próbnego gracza do kluczowej roli odzwierciedla jego ogólne umiejętności zarówno na serwerze, jak i poza nim. Wierzymy w jego zdolność do poprowadzenia zespołu do sukcesu podczas Majora w Kopenhadze i poza nim – powiedział Anders “aNdz” Kjær, manager Apeks. 

Kontrakt sense opiewa na trzy lata, do zakończenia 2026 roku. Dwunasta drużyna światowego rankingu HLTV na pewno wystąpi w fazie Play-In IEM Katowice 2024, która rozpocznie się 31 stycznia. Ponadto podopieczni Torbjørna “⁠mithR⁠” Nyborga wezmą udział w 47. sezonie ESL Challenger League, który odbywać się będzie od 6 lutego do 2 czerwca. 

Skład Apeks prezentuje się następująco:

  • Joakim “jkaem” Myrbostad
  • Tim “nawwk” Jonasson
  • Aleksandar “CacaNito” Kjulukoski
  • Ådne “⁠sense⁠” Fredriksen
  • Martin “STYKO” Styk
  • Torbjørn “⁠mithR⁠” Nyborg – trener