Respawn.pl

Apeks w komplecie! Poznaliśmy następcę jL-a

Autor: Marcin Kapusta
Kuben Apeks

Apeks znowu w komplecie. Nowym podopiecznym Jakuba “kubena” Gurczyńskiego został Aleksandar “CacaNito” Kjulukoski!

Wczoraj Justinas “jL” Lekavicius oficjalnie opuścił Apeks na rzecz kontynuowania kariery w nowym składzie Natus Vincere. Z kolei dziś norweska organizacja ogłosiła, że następcą Litwina został Aleksandar “CacaNito” Kjulukoski. Tym samym Macedończyk ponownie złączy swoje esportowe drogi z Damjanem “kyxsanem” Stoilkovskim, z którym występował pod banderą BLUEJAYS Esports.

Jestem wdzięczny za niesamowitą szansę bycia częścią tego zespołu. Po kilku poważnych rozmowach z wieloma drużynami, w końcu podjąłem decyzję o dołączeniu do Apeks. Jest tu po prostu niesamowita atmosfera – dobrzy ludzie, przejrzystość i cała masa ciężkiej prasy, która idealnie pasuje do moich celów. Największą zaletą jest możliwość ponownej rywalizacji u boku kyxsana.” – oświadczył CacaNito. “Od dłuższego czasu bacznie przyglądaliśmy się Aleksandarowi, a wraz z transferem Justinasa do NAVI była to idealna okazja, aby go pozyskać. Mocno liczymy na umiejętności Aleksandara i wierzymy, że dobrze zintegruje się z naszym zespołem.” – wtórował mu szef działu esportu w Apeks, Anders Kjaer.

Macedoński duet znowu razem!

CacaNito ostatnie siedemnaście miesięcy utożsamiał się z BLUEJAYS, gdzie współpracował u boku kyxsana. Macedońska drużyna sięgnęła po kilka znaczących sukcesów, do jakich należą m.in. triumfy w European Championship 2022 oraz IESF World Esports Championship 2022, a także wicemistrzostwo 42. sezonu ESL Challenger League Europe. W szczytowym momencie zawodnicy z Bałkanów plasowali się w najlepszej 30. światowego rankingu HLTV. Pod koniec lutego bieżącego roku organizacja zakończyła działalność na scenie CS:GO, a CacaNito i spółka rozpoczęli okres wolnej agentury.

Aleksandar był na naszym celowniku od dłuższego czasu. Kilka miesięcy temu uzgodniliśmy, że jeśli nadarzy się okazja, Apeks postara się go natychmiast pozyskać. Słyszałem wiele pozytywnych opinii na temat jego talentu .Justinas był jednak świetnym graczem w swoich rolach, ale jestem przekonany, że CacaNito z łatwością jest w stanie dorównać temu poziomowi, a z czasem nawet go poprawić.” – stwierdził główny szkoleniowiec sekcji CS:GO, Jakub “kuben” Gurczyński.

Aktualny skład Apeks wygląda następująco:

  • Norway Joakim “jkaem” Myrbostad
  • Sweden Tim “nawwk” Jonasson
  • Slovakia Martin “STYKO” Styk
  • North Macedonia Damjan “kyxsan” Stoilkovski
  • North Macedonia Aleksandar “CacaNito” Kjulukoski
  • Poland Jakub “kuben” Gurczyński (trener)

Przedstawiciele Apeks ogłosili, że zawodnicy odbędą tygodniowy bootcamp w celu lepszego zgrania drużynowego. Pierwszy sprawdzian dla podopiecznych Jakuba “kubena” Gurczyńskiego nastąpi 26 lipca, wszak wówczas zameldują się na linii startu w ramach play-inów IEM Cologne 2023. Oprócz Apeks, które notabene jest najwyżej notowanym zespołem w stawce, udział wezmą również MOUZ, Liquid, FURIA Esports, Fnatic czy 9INE.