ARCY zagra w zamkniętych kwalifikacjach do IEM Katowice 2020. NEO pomógł!

Autor: Piotr Ossowski
ARCY

Środowy wieczór miał okazać się decydującym, jeśli chodzi o udział ARCY w zamkniętych kwalifikacjach do IEM Katowice 2020. Szczęśliwie, misja Polaków zakończyła się sukcesem.

Po wczorajszych wojażach z x-kom AGO, dziś przed drużyną ARCY były dwa spotkania do osiągnięcia upragnionego celu. Najpierw, o godzinie 18, Polacy musieli się zmierzyć z rosyjską drużyną Unique. Jak się później okazało, był to trudny mecz. Początek spotkania to walka cios za cios. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Rosjan 8:7, ale grali oni po stronie teoretycznie łatwiejszej, czyli antyterrorystów. Zmiana stron zwiastowała jednak pozytywny wynik dla ARCY. Nie było więc inaczej. Polacy pomimo problemów, pokazali swoją wyższość nad rywalem i pokonali ich 16:13.

ARCY 16:13 Team Unique (Nuke)

Po triumfie w 1/4, przyszedł czas na półfinał. Ten miał być decydujący, jeśli chodzi o drużynę, które zagra w zamknietych kwalifikacjach do IEM Katowice 2020. Wiadomo już było, że z drugiej części drabinki zakwalifikowało się Heroic. Drużynie ARCY przyszło podejmować białoruską Nemigę. Rywali Polaków można było spokojnie nazwać czarnym koniem tych rozgrywek. Na swojej drodze pokonali oni między innymi North, czy też GamerLegion!

Pierwszą mapą rozgrywaną w tym spotkaniu był Train, wybrany przez ARCY. Choć statystyki zdecydowanie wskazywały na Polaków (Nemiga nie gra tej mapy), przeprawa była bardzo trudna. Pierwsza połowa zakończyła się na korzyść rywali zza wschodniej granicy. Wygrali oni 9:6. Druga część okazała się jednak szczęśliwa dla TaZa i spółki. Nasi zawodnicy byli bardzo skuteczni, grając po stronie defensywnej. Polacy zagrali skutecznie i wykończyli “pociągi” wynikiem 16:14.

Druga część spotkania miała miejsce na mapie Mirage. Ten wybór padł ze strony Nemigi. Znów, spotkanie było wyrównane. Pierwsza połowa to jednak dobra gra ARCY i świetne strzały między innymi ze strony NEO, który okazał się świetnym wsparciem. Po zmianie stron runda pistoletowa padła łupem Polaków. Świetnie rozpoczęta druga część pociągnęła ARCY do dalszych sukcesów. Kapitalnie strzelał między innymi rallen, który jest w świetnej formie strzeleckiej. TaZ i spółka byli w tym meczu niezwykle skuteczni i koniec końców nie dali szans rywalom! Polska formacja wygrała 16:8 i awansowała dalej!

ARCY 2:0 Nemiga (Train 16:14, Mirage 16:8)

Polacy zakwalifikowali się do zamkniętych kwalifikacji IEM Katowice 2020 dołączając do Illuminar, które zapewniło sobie w nich udział zwycięstwem podczas ESL MP. Niewątpliwie, udział dwóch polskich drużyn w tych rozgrywkach to wynik dobry. Jest szansa, że do tych dwóch ekip dołączą kolejne, bo już w połowie stycznia odbędzie się druga tura otwartych kwalifikacji do IEM Katowice 2020.

Trzeba przyznać, że te kwalifikacje to był maraton bardzo przyzwoitej gry ARCY. NEO wprowadził do drużyny mnóstwo spokoju. Warto zwrócić uwagę, że cała drużyna (TaZ, NEO, rallen, mouz, MINISE) grała równo, nie było jednej gwiazdy. Była za to gra zespołowa, która poprowadziła drużynę do sukcesu. Takich Polaków chcemy oglądać. To było mocne ARCY!

1/128: ARCY 16:6 New England

1/64: ARCY 16:3 Konf1tura

1/32: ARCY 16:5 Crowns

1/16: ARCY 16:6 Finest

1/8: ARCY 34:30 x-kom AGO

1/4: ARCY 16:13 Unique

1/2: ARCY 2:0 Nemiga