Respawn.pl

Arka Gdynia inwestuje w zespół Rainbow Six Siege! Na pokładzie mistrzowie Polish Cupa

Autor: Marcin Kapusta

Arka Gdynia będzie teraz figurować na scenie Rainbow Six Siege. Zakontraktowała bowiem zespół, którego rdzeń stanowią mistrzowie ostatniego Polish Cupa!

Pomorski klub piłkarski w ostatnim czasie zaczął intensyfikować swoje działania w sferze sportów elektronicznych. W połowie kwietnia jego struktury powiększyły się o zespół CS:GO, który występował m.in. w Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Espotowej jako Sioguns Esports. Teraz przyszła pora na ekspansję na scenie Rainbow Six Siege.

W nowopowstałym składzie Arki znaleźli się Bartosz “Baitzera” Bartoszewski, Alex “BLAZEC0D” Kawa, Jan “Malczyn” Małczyński, Łukasz “vipe” Weremiuk, Rawa “Rawa” Muhealddin oraz Jakub “Durawix” Durawa, który objął stanowisko głównego trenera. Pierwsi czterej gracze do niedawna utożsamiali się z Teamem ESCA Gaming. Pod banderą tej organizacji zwyciężyli lutową edycję Polish Cup 2022, pokonując w finale Anonymo Espots. Angażu z mistrzowskiej piątki nie otrzymał jedynie Jagzy, ponieważ ostatnie miejsce przypadło Rawie “Rawie” Muhealddinowi. Z kolei Durawix w przeszłości reprezentował Invitcę Gaming, devils.one, Forsaken, a także pełnił przez chwilę rolę szkoleniowca Izako Boars.

Cieszymy się z oferty, jaką wystosowała Arka Gdynia eSports, tym bardziej, że zależało nam na odpowiednim wsparciu, którego na kilka dni przed startem kwalifikacji wciąż nie mogliśmy być pewni. Dopiero po rozmowach z Kubą Walkowiakiem, czyli osobą odpowiedzialną za budowanie struktur esportowych w Arce, stało się jasne, że do udziału w rozgrywkach przystąpimy właśnie w barwach żółto-niebieskich.” – oznajmił kapitan kolektywu, vipe.

Działania Arki nie ograniczyły się wyłącznie do zakontraktowania zespołu R6. Klub zawarł również współpracę z komentatorem Danielem “ydenem” Zegarem. To właśnie jego głos usłyszymy podczas dzisiejszego debiutu drużyny w kwalifikacjach do V4 Masters.

Aktualny skład Arki Gdyni eSports wygląda następująco:

  • Polska Bartosz “Baitzera” Bartoszewski
  • Polska Alex “BLAZEC0D” Kawa
  • Polska Jan “Malczyn” Małczyński
  • Polska Łukasz “vipe” Weremiuk
  • Polska Rawa “Rawa” Muhealddin
  • Polska Jakub “Durawix” Durawa (trener)