Respawn.pl

Astralis i FURIA łapią oddech w dolnej drabince ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna

Poznaliśmy uczestników finału dolnej drabinki grupy A w ramach osiemnastego sezonu ESL Pro League. Piątkowe spotkania wygrały Astralis oraz FURIA, dzięki czemu to te zespoły staną naprzeciwko siebie i zagrają o bezpośredni awans do fazy play-off turnieju. 

Astralis i FURIA z drugimi wygranymi 

Do wyłonienia obu piątkowych zwycięzców potrzebne były zaledwie cztery mapy. Jeśli chodzi o Astralis, to zespół ze Skandynawii rozpoczął zmagania na wybranym przez siebie Vertigo. Śmiało można powiedzieć, że Nicolai “device” Reedtz i jego koledzy dominowali rywala, wygrywając z nim aż 11:1! Dopiero końcówka pierwszej części, a także zmiana stron sprawiły, że wynik zaczął oscylować wokół remisu (8:11, 9:12). Chwilę później szósta drużyna świata zdecydowanie przybliżyła się do triumfu, wysuwając się na stan 15:9. Mimo niekorzystnego rezultatu GL nie złożył broni do samego końca i miał ochotę na dogrywkę. W jej kierunku zdążył jeszcze wykonać trzy kroki, ale na tym się skończyło. Na Inferno działo się o wiele mniej, a formacje punktowały już seriami. Astralis ponownie dokonało egzekucji na GamerLegion wygrywając aż 15:1! Mimo faktu, że podopieczni Petera “casle’a” Ardenskjolda wygrali rundę pistoletową i mieli wszystko po swojej stronie, musieli przegrać aż siedem odsłon, by postawić kropkę nad “i”. 

CZYTAJ TAKŻE: BETA CS2 – JAK OTRZYMAĆ?

FURIA natomiast rywalizowała na Mirage’u i Nuke’u. Jeśli chodzi o tę pierwszą mapę, to można powiedzieć, że Brazylijczycy mogli wypracować o wiele lepszy wynik, aniżeli siedem oczek w obronie. Trzeba to jednak było szanować, ponieważ taki obrót spraw dał dobrą bazę do tego, by triumfować później do dwunastu. Jeśli chodzi o Nuke’a z kolei to Gabriel “FalleN” Toledo i jego koledzy zagrali przyzwoicie w ataku, notując osiem oczek. Po przerwie pojawiły się delikatne problemy w postaci trzech przegranych odsłon (8:10), ale w kolejnych momentach zachowali czujność reprezentanci FURII. W ostateczności wygrali raz jeszcze 16:12.

Piątkowe wyniki grupy A osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentują się następująco:

GamerLegion 0:2 Astralis – Vertigo 12:16, Inferno 8:16

Ninjas in Pyjamas 0:2 FURIA – Mirage 12:16, Nuke 12:16

Duńczycy oraz Brazylijczycy staną naprzeciwko siebie już jutro, a więc w sobotę, 2 września. Stawką finału dolnej drabinki będzie awans do pierwszej rundy fazy play-off ESL Pro League. Z kolei przegrany powędruje do drabinki ostatniej szansy.